Безплатне шкільне харчування

Безплатне шкільне харчування

З 1 вересня харчуватися в школах Полтави за кошти міського бюджету зможуть діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, учні з інвалідністю, які навчаються в інклюзивних класах ЗОШ та в спеціалізованих школах №№ 39 і 40, та учні початкових класів із малозабезпечених сімей (які отримують у встановленому порядку державну соціальну допомогу).
Вартість сніданку в міських комунальних закладах середньої освіти зросла до 17 гривень на день. Минулого навчального року було 10 гривень.
Цим же категоріям учнів (плюс всі діти з інвалідністю) передбачене триразове харчування в професійно-технічних навчальних закладах із розрахунку 65 гривень на день.
У дитсадках 50-відсотковою знижкою вартості харчування дитини користуються батьки багатодітних сімей (які мають трьох і більше дітей). Від плати за їжу в дитячих садочках звільняються діти-сироти, ті, хто перебувають під опікою і виховуються в сім’ях, діти з малозабезпечених сімей, діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків (працівники органів внутрішніх справ), вихованці спеціалізованих груп для дітей з особливими потребами. Від оплати також звільняються батьки чи особи., які їх заміняють, у сім’ях яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї не перевищує гарантованого рівня прожиткового мінімуму.
Батьки всіх інших вихованців дошкільних закладів мають сплачувати 60 відсотків харчування дитини на день. Вартість на день залежить від групи (ясельна чи дошкільна) і часу її роботи та коливається у межах 18–28 гривень.
Полтавський міськвиконком прийняв у липні відповідне рішення про організацію безоплатного гарячого харчування дітей та встановлення вартості харчування на 2018 рік у закладах дошкільної, загальної, середньої, професійної освіти державної та комунальної форм власності обласного центру. Раніше тих, хто безкоштовно харчувався в школах, було значно більше. Приміром, безкоштовні сніданки отримували всі учні початкових класів, а не лише малозабезпечені.
Згодом міськвиконком з метою соціального захисту дітей додав до списку отримувачів безплатного шкільного харчування ще дві категорії учнів: це сини і доньки учасників бойових дій та осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, й діти, один із батьків яких загинув чи пропав безвісти у районах проведення АТО.
Крім того, міськвиконком прийняв рішення про організацію у Полтаві шкільних ярмарків, які діятимуть до 16 вересня на вулиці Соборності біля ЦУМу та на вулиці 23 Вересня біля універсаму “Полтава”. Батьки зможуть придбати речі, потрібні дітям для нового навчального року.

Підготувала Анна ДОРОШЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий