Більшості українців потрібні додаткові фізичні навантаження, контроль за масою тіла і особливо за рівнем стресу

Чотирнадцять тисяч кроків робить щодня Руслан Сакевич, завідувач відділення інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського.

– Маю собаку. Удвох і “находжуємо” щодня необхідний для здоров’я кілометраж, – говорить лікар. – Інфаркт останнім часом “помолодшав” настільки, що трапляється вже й у 18–25 років. Особливо коли спадкова схильність поєднується з неправильним способом життя.
У день нашої розмови у відділенні прооперували 6 пацієнтів. Один із них через ускладнення загинув – стався інсульт. Руслан Сакевич пояснює, що без застосування ангіографічної системи Тошиба, закупленої за кошти Світового банку і встановленої у жовтні минулого року, ризикували загинути п’ятеро з шести. З допомогою цього приладу вартістю 25 мільйонів гривень вже зроблено більше 4,5 тисячі операцій на судинах серця, головного мозку, периферичних судинах. Деякі – вперше в області. Лікарі нейрохірургічного відділення разом із кардіохірургами оперують аневризми судин головного мозку, щоб не допустити гострого інсульту. Завдяки рентгенівській агіографічній установці смертність від гострого інфаркту міокарда зменшилася втричі. Розхідні матеріали для пацієнтів безкоштовні. З допомогою цього приладу людей рятують цілодобово.
– Навіть пасивне паління, коли хтось у родині є курцем, – розповідає лікар-кардіолог відділення інтервенційної радіології Тетяна Ворошилова, – загрожує всій сім’ї. Стенокардія або інфаркт настають тоді, коли просвіт коронарних судин, які живлять серцевий м’яз, перекриває бляшка чи тромб. Шкідливі звички – одна з причин такої катастрофи. Більшості українців потрібні додаткові фізичні навантаження, контроль за масою тіла і особливо за рівнем стресу. У нашому раціоні повинні бути жирна морська риба, нерафіновані олії. Червоний рис – специфічний для України продукт. Але вживаючи його два рази на тиждень, можна запобігти розвитку ішемічної хвороби серця.
Якщо просвіт коронарної судини перекритий частково, людина відчуває нестачу повітря, перебої в роботі серця, напади гострого болю. Біль зосереджується в грудині, ділянці серця, може віддавати в ліву руку, ліву лопатку, щелепу. Коронарографія – це обстеження коронарних судин із застосуванням рентген-контрастної речовини. Якщо їх просвіт вражений більш як наполовину, хворим рекомендують стентування – розширення з допомогою спеціальних металевих конструкцій. Коли вражено більше трьох судин, пропонується відкрита кардіохірургічна операція.
Щоб вчасно доставляти пацієнтів у критичному стані, 29 березня цього року в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації підписали угоду на закупівлю 73 автомобілів екстреної медичної допомоги класу В з відповідним оснащенням. Їх вартість – майже 6 мільйонів доларів. Вони також будуть придбані за кошти Світового банку.

У рамках проекту Світового банку та МОЗ України.
За підтримки Полтавської облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий