Біогумус – гарант чистого довкілля

Біогумус – гарант чистого довкілля

Випускник Білицької школи №1 Олександр Савченко запропонував вирішення однієї з найбільших проблем громади – утилізацію опалого листя без шкоди для довкілля. Він є автором проекту «Біогумус – гарант чистого довкілля». Одинадцятикласник говорить, що односельці продовжують спалювати сухостій і органічні відходи. Смог, який виділяється, небезпечний для інших мешканців.
«Ми запропонували використовувати опале листя як біогумус – добриво для рослин та продуктів, які вирощуємо у теплиці. Разом з однокласниками розробили презентацію і подали на участь в конкурсі «Підйом». Дуже радіємо, що серед десятків інших проектів наш отримав перемогу та фінансування», – ділиться школяр.
Розробляти проект учням допомогла вчителька біології Раїса Коваленко, яка торік була керівником пришкільного гуртка «Юний європеєць». Тоді й розпочали вивчати вермерство – розведення каліфорнійського хробака, який не лише довкілля зберігає, а й сприяє родючості грунтів….
«Наш проект заслуговує на увагу громад усієї України. Біогумус, який виробляють каліфорнійські черв’яки, – безцінне добриво. Воно допоможе врятувати наші чорноземи. Як результат – кращі врожаї та екологічно чисті продукти», – пояснює Раїса Коваленко.
Для реалізації учнівської ініціативи було закуплено 4 родини каліфорнійського хробака, кожна з яких налічує 1500 особин. Також придбали контейнери для зимівлі, облаштували компостну яму, в яку вже завантажили опале листя для ферментації, та закупили садово-городній інвентар на весняні роботи в шкільну теплицю.
Інтернет-видання «Полтавщина».

Добавить комментарий