Бізнес-форум: взаємовигідна співпраця, а не “гра в одні ворота”

Бізнес-форум: взаємовигідна співпраця, а не “гра в одні ворота”

Обмін досвідом, презентація досягнень і формування спільного бізнес-простору як найважливішого інструменту зміцнення ділових зв’язків між країнами – такою була мета проведення Міжнародного бізнес-форуму “Міжнародне співробітництво: створюємо майбутнє разом”, що відбувся у Кременчуці.
У роботі дводенного зібрання взяли участь керівники органів місцевого самоврядування, підприємці, експерти, представники інвестиційних фондів, донорських організацій, дипломати з Канади, Литви, Польщі, а також Словаччини, Латвії, Болгарії…
Міський голова Кременчука Віталій Малецький підкреслив, що місто вперше проводить такий представницький форум.
Голова ОДА Валерій Головко зауважив, що такі заходи мають стати майданчиком не тільки для обміну досвідом, зміцнення партнерських відносин, а й для аналізу певних обставин, які ускладнюють процес залучення інвестицій:
– Потужність розвитку будь-якого регіону полягає в його привабливості для інвестора. Кременчук у цьому плані є одним з показових міст Полтавщини, бо влада тут працює над залученням інвестицій у розвиток міста, сприяє створенню нового бізнесу. Дуже приємно, що так розвивається місто Кременчук, і на противагу прикро, що занепадає місто Полтава, – зазначив очільник області.
Перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод наголосив, що міжнародні комунікації сприяють інвестиційному іміджу України та Полтавщини. Органи державної влади та місцевого самоврядування добре розуміють, що створення інвестиційних майданчиків є кроком уперед на шляху економічного розвитку нашого регіону та Кременчука зокрема.
Під час презентації ідей та вже впроваджених проектів кожен учасник бізнес-форуму намагався представити свою країну чи регіон у якнайвигіднішому світлі. Скажімо, голова литовсько-української ділової ради Симитас Леонавичюс наголошував на перевагах господарювання в умовах функціонування першої в цій країні (з 2002 року) вільної економічної зони міста Клайпеда, яка нині генерує понад 650 мільйонів євро й нараховує понад 110 компаній. До речі, у складі литовської делегації були представники компаній з енергоефективності будинків, туристичної галузі, портової діяльності (вантажні роботи), надання інформаційно-технологічних і логістичних послуг та інші.
Канадський досвід підтримки експорту презентувала головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС пані Кейді Ворд. Цікавою була розповідь очільника общини Свищова пана Гєнчо Гєнчева про сучасне, відкрите до співпраці болгарське місто Свищов, де функціонують понад 150 малих і середніх сільгосппідприємств, добре розвинені нафтопереробна й туристична галузі й, за словами доповідача, значні кошти вкладаються у розвиток регіону та охорону здоров’я населення.
Було про що розповісти й міському голові Кременчука. Зокрема про потужний промисловий потенціал наддніпрянського міста, його рекреаційні та туристичні можливості. І це високо оцінили гості форуму.
Надзвичайний i Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс наголосив, що для інших адміністративних одиниць України Кременчук є прикладом, адже тут створені належні умови для бізнес-контактів, розвивається своя історія успіху. Пан Марюс Януконіс підкреслив, що Кременчук може стати пілотним регіоном та флагманом у сфері українсько-іноземного співробітництва.
Консул з економічних питань Генерального консульства Республіки Польща у Харкові пан Влодзімеж Лещинський зазначив, що наразі консульство активно працює над тим, щоб допомогти встановити міцні бізнес-стосунки між польськими та українськими підприємствами, що мають для цього необхідний потенціал і велике бажання.
– Кременчук має всі передумови для розширення експорту продукції місцевого товаровиробника, – впевнена головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС (Канада) Кейді Ворд.
Вона також відзначила, що Кременчук – це зелене місто з багатьма чудовими рекреаційними зонами, що позитивно впливатиме на розвиток його туристичної привабливості.
У пленарному режимі працювало три секційних засідання: “Розвиток експорту. Можливості фінансування для МСП (малих і середніх підприємств. – Авт.)”, “Дієві механізми залучення інвестицій. Індустріальні парки та спеціальні економічні зони”, “Екологія та енергоефективні технології”.
Під час імпровізованої прес-конференції журналісти запитали міського голову Кременчука Віталія Малецького, чи є у планах нинішнього бізнес-форуму обговорення питань співпраці в галузях машино- та вагонобудування.
– У галузі машинобудування ми маємо певні контракти, в яких беруть участь канадські компанії. Литовським компаніям, скажімо, цікава енергетика, енергозбереження. Вони виготовляють лічильники для обліку тепла та індивідуальні теплові пункти, й ми вже дещо придбали. У них також є цікаві проекти в галузі водоочищення. Компанія, яка займається розробкою технологій з водоочищення, комплексно (труби, запірна арматура) готова постачати це в Україну. До речі, одна з литовських компаній продає Кременчуцькому шляхово-ремонтно-будівельному управлінню високоякісну бітумну емульсію, – зазначив Віталій Малецький. – На жаль, поки що в нас у місті сформовано ринок збуту продукції зарубіжних партнерів, і ми дуже зацікавлені, щоб продавати нашу продукцію їм. Перші кроки вже зроблені компанією “Лукас”, яка продає свою продукцію у Польщу, на канадський ринок. Адже угода про вільну торгівлю фактично відкрила канадський ринок для українських підприємств і сільгоспвиробників. Загалом це безмежний ринок для вітчизняних товарів. Стосовно Польщі, то тут є певна проблема. Адже нам доводиться конкурувати з їхнім вагонобудівним підприємством, яке “витягло” з Кременчука сотні висококваліфікованих кадрів. Є польські фірми, які займаються рекрутингом. Вони поставили обладнання, безкоштовно навчають наших людей, а потім відправляють їх працювати до своєї країни. І це велика проблема для нас. Тому є прохання до польських партнерів вкладати кошти не лише в ті проекти, які дають користь Польщі, а й у ті, які даватимуть користь Україні, Кременчуку. Я думаю, що співпраця можлива на рівні малого й середнього бізнесу. Загалом же мова йде про формування інвестиційного клімату в Україні. Тож саме в цьому контексті й варто розглядати наш сьогоднішній форум.
На запитання журналістів, що саме, яка продукція може зацікавити польську сторону, радник, консул з економічних питань Генерального консульства Республіки Польща у Харкові пан Влодзімеж Лещинський зауважив, що це може бути продукція сільського господарства:
– В цілому ми приїхали сюди не для того, щоб торгувати, ми привезли ідеї. Я сподіваюся, що презентовані нами проекти кращого в Польщі індустріально-технічного парку мають зацікавити наших українських партнерів.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий