Благодійний Мстиславівський марафон

Благодійний Мстиславівський марафон

Минулої суботи, 5 червня, в річницю Всеукраїнського Собору УАПЦ, на якому Мстислава (Скрипника) було обрано Патріархом Київським і всієї України, в центрі Полтави в Корпусному парку відбувся благодійний Мстиславівський марафон. Організатори з Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України (ПЦУ) мали на меті зібрати гроші для порятунку хати, в якій народився і виріс патріарх Мстислав, та привернути увагу полтавців до постаті учасника Української революції 1917–21 рр., видатного громадського і релігійного діяча, який активно відстоював ідею помісної церкви й сприяв відродженню в Україні Автокефальної православної церкви та облаштував духовний центр українського православ’я в Саут-Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі).

Вперше марафон провели у 2019 році, під час якого вдалося зібрати близько 11 з половиною тисяч гривень. «Цьогоріч цю благодійницьку ініціативу священики ПЦУ, громадські діячі і меценати відновили. Активно нас підтримали RunningclubPoltava та обласна федерація «Кіокушин Карате», – розповів громадський діяч і один із організаторів спортивного дійства Ігор Кіянчук.
Марафон відбувся у дружній атмосфері й став не лише спортивною, а й просвітницькою, мистецькою і екологічною акцією. Порадували своїм співом артисти Полтавської обласної філармонії. Того дня відзначався Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища. Тож керівниця екологічного відділу Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Людмила Теймуразян влаштувала екопросвітницьку акцію: презентовано банери та листівки просвітницького характеру громадської організації «Полтава без сміття» й регіонально-ландшафтного парку «Диканський». А ще охочі мали змогу придбати різноманітні товари, виготовлені власноруч полтавськими майстрами.
Завдяки волонтеру Геннадію Полових було організовано спортивну складову Мстиславівського марафону: визначено маршрут, нанесено позначки «старт» та «фініш», відмірялися секундоміром результати.
Перед забігом його учасників благословив архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ. Цьогоріч полтавці бігли на таких дистанціях: 300 м, 1 км та 3 км, сплативши за участь благодійний внесок від 100 гривень. Вдалося назбирати 5390 гривень, які спрямують на підготовку до реставрації будинку патріарха Мстислава.
«Хата потребує реконструкції. Це має бути музей, де було б відображено епоху, в яку жив Степан Скрипник, майбутній патріарх Мстислав. З елементами меблів, які були тоді. Це будуть кімнати, в яких покажемо його діяльність, священицьке служіння, політичне, громадське служіння. Свого часу ми зробили косметичний ремонт, тут відбувались екскурсії, всі експонати, що на той час нам передані, були розташовані на місцях. Але сам дах настільки протрух, що неможливо було підлатати. Абсолютно все треба перебирати. Сволоки, балки тощо», – прокоментував телеканалу «Суспільне. Полтава» протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ о. Олександр Горай.
Переможців марафону архієпископ Афанасій нагородив грамотами, медалями та пам’ятними сувенірами. Найкращі бігуни також отримали подарунки й від Полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. «Ми надали організаторам книгу про волонтерів російсько-української війни та набори плакатів «Військова еліта Української революції 1917–21″. Сподіваємося, наша просвітницька продукція поглибить історичні знання серед прихильників здорового способу життя. Як відомо, в юності майбутній патріарх Мстислав служив хорунжим полку імені Костя Гордієнка й у 3-й Залізній дивізії Армії Української Народної Республіки, навіть – особистим ад’ютантом Симона Петлюри», – зазначив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Оркомітет марафону.

Поділися:

Добавить комментарий