Благовіщення  Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці

ЦЕ ОДНЕ з найбільших християнських свят. Відзначають його за новоюліанським календарем 25 березня. Свято нагадує про подію, коли Архангел Гавриїл провістив Діві Марії про непорочне зачаття і народження Сина Божого – Ісуса Христа. Натомість Бог через Свого посланця отримав благу звістку від Діви Марії, що вона з радістю і смиренням приймає це Боже Благословення.
ОСЬ як про подію розповідає Євангеліє від Луки: «І сказав їй Ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога; і ось, зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус.
Він буде великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його; і царствуватиме над домом Якова повік, і Царству Його не буде кінця…»
У Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм. Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV столітті.
На Благовіщення в храмах проходить всеношна, яка починається з Великого повечір’я, і читається літургія святого Іоана Златоуста. Парафіянам розповідають, що Благовіщення є початком нашого спасіння, що слова Архангела Гавриїла звістили Пречистій Діві Марії ту велику предвічну таємницю, яка була в задумі Пресвятої Тройці ще до створення світу, про спасіння людства через втілення Другої Іпостасі Пресвятої Тройці.
Свято Благовіщення Пресвятої Діви Марії оспівує велич і гідність Богородиці, Її духовну чистоту, Її безцінну заслугу в справі спасіння роду людського. Святий Григорій Палама (1296–1359) наголошував, що Втілення Господа нашого Ісуса Христа було б неможливим без вільної згоди на це Божої Матері. Господь ніколи не переступає вільний вибір людини. Якби Пречиста Діва дала іншу відповідь Архангелові, ми б продовжували жити під законом Старого Заповіту і Євангеліє Христове не лунало б у світі. Не було б ні спасительного подвигу на Голгофі, ні тріумфального Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, бо самій людині неможливо перемогти силу диявола. І тільки коли Божа любов поєдналася з вільним вибором людини, став можливим прихід у наш світ Творця, поєднання Всемогутнього Бога зі своїм творінням.
Український народ особливо шанує свято Благовіщення і суворо забороняє цього дня будь-яку працю. Вважається, що навіть птаха на Благовіщення гнізда не в’є, а святкує.

Поділися:

Добавить комментарий