Богдан Головаш командуватиме «Кременчуком»

Богдан Головаш командуватиме «Кременчуком»

Як ми вже повідомляли, у Кременчук під час своєї відпустки після майже дев’ятимісячного російського полону приїхав військовий моряк Богдан Головаш. У рідному місті він спілкується із земляками, дякує їм за підтримку. Однією з таких зустрічей стало спілкування з лідерами учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів міста. Звісно, не обійшлося без запитань про обставини зухвалого нападу російських військових на катер «Бердянськ», де ніс службу уродженець Кременчука, та інші судна ВМС України в Керченській протоці. Тоді ворожий снаряд вибухнув поруч з їхньою рубкою – три бойові побратими Богдана отримали поранення, а він – контузію… Попри молодий вік, то було не перше серйозне випробовування для нього.
Після закінчення Кременчуцького ліцею з посиленою військовою підготовкою майбутній офіцер навчався у військово-морській академії в Севастополі. У 2014 році, захопивши її, окупанти влаштували там таку собі показову «церемонію» зняття Державного прапора України та підняття російського. На знак протесту кілька десятків курсантів заспівали Гімн України (відео з цими зворушливими кадрами можна переглянути в Інтернеті й сьогодні). Одним із тих, хто співав, був Богдан Головаш…
Продовжував навчання і службу він уже в Одесі. З тими вчорашніми однокашниками по академії, котрі залишилися в анексованому Криму і фактично зрадили військову присягу, тепер не спілкується. Каже, що присягу своєму народові можна давати тільки один раз у житті. У російському полоні йому особисто допомагали патріотизм, упевненість у необхідності тієї справи, якій служить, і… почуття гумору. А ще – листи, дитячі малюнки, слова підтримки, яка була всенародною.
Після відпустки лейтенант Головаш повертається на службу. Він уже отримав сертифікат на квартиру в Одесі й тепер готується прийняти командування катером «Кременчук». Випробовування зробили його сильнішим, упевненішим у собі та, власне, готовим до виконання найвідповідальніших завдань.

Петро ТКАЧЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий