Болить горло: коли потрібно обов’язково звернутися до лікаря

Болить горло: коли потрібно обов’язково звернутися до лікаря

З болем у горлі люди стикаються найчастіше через застуду, проте в деяких випадках такий біль може бути симптомом чогось більш серйозного.

Біль у горлі часто пов’язаний з інфекціями горла, такими, як фарингіт, тонзиліт або ларингіт. В основному відповідальні за їх виникнення віруси застуди, які призводять до запалення слизової оболонки глотки з почервонінням, набряком та болем. Якщо піднебінні мигдалини також уражені, бактерії можуть осісти там, розмножитися і призвести до гнійних виділень.
Крім запалення, можливі й інші причини болю в горлі: алергія, подразнення слизових оболонок тютюновим димом, сухим повітрям або дрібним пилом, а також печія.
Існують попереджувальні сигнали, які свідчать про те, що біль у горлі може бути чимось небезпечним і вимагає обстеження у лікаря.
Біль у горлі зберігається більше тижня. Це може бути ознакою бактеріальної інфекції. Лікар оглядає горло, бере мазок і у разі потреби призначає антибіотики.
Біль у горлі викликає температуру вище 38 градусів. Це може бути ознакою бактеріальної інфекції, а також вірусного грипу.
Якщо біль у горлі супроводжується опухлими мигдалинами з виділенням жовтуватого гною – це симптом серйозного запального процесу.
Гострий біль у горлі пов’язаний із задишкою. Якщо при цьому з рота доноситься солодкуватий неприємний запах, можна запідозрити дифтерію.
Біль у горлі, гній і висип. Якщо до ангіни і гною в горлі додається висип, а язик набуває малинового чи полуничного забарвлення, це швидше за все скарлатина, тригерами якої є стрептококи. Скарлатина – це перш за все дитяча хвороба, але вона може уражувати й дорослих.
Біль, ангіна, опухлі лімфовузли. Провокувати такий стан може вірус Епштейн-Барр. Це інфекційне захворювання зазвичай успішно виліковується, але воно також може тривати місяцями й викликати ускладнення. Тому обстеження у лікаря дуже важливе.
Захриплість і біль у горлі, що виникає при розмові. Зазвичай так себе проявляє ларингіт, який досить швидко виліковується. Більш небезпечним фактором такого синдрому є бактеріальний епіглоттіт, який може призвести до задухи.
Біль у горлі й печіння в гортані. Можливі симптоми рефлюксу, при якому відбувається підвищене вироблення шлункової кислоти, що потрапляє в стравохід.
Біль у горлі, який довго триває. Тривалий біль у горлі, який не змінюється в своїй інтенсивності, незважаючи на використання ліків, у рідкісних випадках може вказувати на пухлину. Іноді це є ознакою раку глотки, гортані або стравоходу.

Поділися:

Добавить комментарий