Інформаційний кур’єр

Боротьба з COVID-19: на модернізацію ліжок із киснем Полтавщина отримала більше 20 мільйонів гривень субвенції

Полтавська область отримала субвенцію з Держбюджету на забезпечення киснем ліжок у лікарнях, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.
«Полтавська область отримала із Фонду боротьби з коронавірусом 20,3 мільйона гривень. Ці кошти почнуть надходити до медичних закладів, – зазначив Олег Синєгубов. – Розподіл і обсяг фінансування відповідає замовленню самих лікарень. Гроші будуть направлені на встановлення кисню, адже максимум ліжок ми маємо забезпечити кисневою підтримкою».
Лікарні, які отримають субвенцію: Полтавська обласна інфекційна лікарня, Полтавська міська лікарня № 5, Полтавська міська лікарня № 3, Полтавська дитяча міська лікарня, лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», Кременчуцька міська дитяча лікарня, Кременчуцька міська лікарня «Правобережна», Кременчуцька перша міська лікарня імені Богаєвського, Миргородська ЦРЛ, Лохвицька районна лікарня, Хорольська ЦРЛ, Решетилівська ЦРЛ, Зіньківська ЦРЛ, Лубенська лікарня інтенсивного лікування, Кобеляцька ЦРЛ, Карлівська ЦРЛ, лікарня інтенсивного лікування I рівня в Горішніх Плавнях, Гадяцька ЦРЛ.
Голова ОДА повідомив, що кошти субвенції будуть направлені на монтаж системи постачання кисню, поточні та капітальні ремонти системи централізованої подачі кисню, реконструкцію киснепроводу, закупівлю обладнання, що регулює подачу кисню пацієнту, кріоциліндрів, кисневих концентраторів, кріогенних ємностей.
«Загалом в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню (638 – у лікарнях першої хвилі та 95 – у лікарнях другої). Це в межах 60 відсотків, але треба розгорнути додатково щонайменше до 80 відсотків ліжок із кисневою підтримкою», – зазначив Олег Синєгубов.
«За кошти субвенції додатково буде створено 299 точок подачі кисню та 106 кисневих концентратів. Але суттєва фінансова підтримка буде спрямована на модернізацію самої системи, щоб у кожній лікарні була стабілізована подача кисню», – повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.
Окрім цього, лікарні Полтавщини, які визначені для лікування хворих на COVID-19, на 100% забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) з резервом роботи на 1,5–2 місяці. Загалом у лікарнях в Україні забезпеченість ЗІЗ становить 66,77% (Полтавська область – 79,84%).

Прес-служба Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий