Боротьба з неплатниками аліментів – один із пріоритетів роботи обласної юстиції

Ми розпочали активну боротьбу за права жінок та дітей. І боротьба з неплатниками аліментів – один із пріоритетів нашої діяльності. З прийняттям так званого закону #ЧужихДітейНеБуває на державних виконавців покладено низку нових обов’язків.
Відтепер виконавці судових рішень забезпечать стабільно високу якість роботи під час виконання обов’язків, які пов’язані зі стягненням коштів з тих громадян, які мають заборгованість зі сплати аліментів, оскільки постанови про встановлення тимчасового обмеження окремих прав боржника готуються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження, підписуються державним виконавцем, скріплюються печаткою органу державної виконавчої служби та направляються сторонам виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.
У разі погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі тимчасове обмеження у праві виїзду особи з України, у праві керування транспортними засобами та користуванні зброєю скасовується на підставі постанови державного виконавця.
За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за
6 місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.
При встановленні тимчасового обмеження боржника той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Така довідка видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом 10 днів та дійсна впродовж одного місяця. Довідка видається на бланку органу державної виконавчої служби, підписується його керівником та скріплюється печаткою органу державної виконавчої служби.

Олег ТИМЧЕНКО
Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області

Поділися:

Добавить комментарий