Боже Великий, Єдиний,  нам Україну храни!

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

Минулої неділі, 30 січня, у храмах Православної Церкви України піднесли Молитву за перемогу, захист від нашестя чужинців і мир для нашої, Богом береженої та Боголюбивої держави. У Полтаві на площі перед кафедральним Свято-Успенським собором віряни і духовенство провели спільну молитву за Україну.
Кількома днями раніше було оприлюднено «Звернення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до українського народу», в якому, зокрема, наголошувалося: «…Скупчення російських військ біля кордонів нашої держави, поширення інформації про плани агресора розпочати вторгнення, інші ворожі заяви та дії очільників Росії вимагають нашої відповіді.
Дорогі брати і сестри,
співгромадяни!
Ми, український народ, не бажаємо чужого, а лише захищаємо своє: батьківську землю, власний дім, родину та ближніх. Тому правда – на нашому боці. А там, де правда, там – Божа допомога і перемога.
Ворог хоче залякати нас, розсварити, змусити українців власними руками зруйнувати свій дім, як це не раз було вже в нашому минулому. Розуміючи це, ми повинні зберігати розсудливість, не піддаватися на провокації, відкласти внутрішні другорядні суперечки перед обличчям зовнішньої загрози.
В єдності – наша сила!
Закликаю на український народ, на наше військо і державу Господнє благословення!».
До спільної молитви запросив полтавців на своїй сторінці у Фейсбуці архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, зазначивши: «Проситимемо Господа захистити нашу землю від путінської навали, згуртувати і зміцнити нас, дати мудрості владі у зміцненні обороноздатності України. Після молебню послухаємо, через гучномовці храму, прекрасний подкаст українського історика і публіциста професора Ярослава Грицака на Радіо The Ukrainians, присвячений Різдву Христовому… В час напруження нам важливо згадати про тепле і радісне свято Різдва Христового. Відчути, що Бог безмежно нас любить. Збагнути, що українці – великий європейський народ. Що нас неможливо затягти в мордор ні силою, ні погрозами, ні залякуваннями, що ми будемо боротися за свою свободу і нас не здолати!»
Спільний молебень звершили архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій.
Владика Федір зачитав звернення митрополита Київського та всієї України Епіфанія до українського народу. Він також повідомив, що й наступної неділі, 6 лютого, відбудеться така ж спільна молитва.

Добавить комментарий