Брак вітаміну В12 підвищує ризик серцевого нападу, інсульту і деменції

Брак вітаміну В12 підвищує ризик серцевого нападу, інсульту і деменції

Німецькі експерти закликають стежити за достатнім споживанням вітаміну В12 – єдиним вітаміном, що відсутній в овочах і фруктах. Ті, кому його не вистачає, схильні до підвищеного ризику серцевого нападу, інсульту і деменції, заявляють фахівці.

Нещодавно Німецьке товариство харчування (DGE) спільно зі спеціалізованими товариствами в Швейцарії та Австрії підвищило норму для вітаміну B12 з трьох до чотирьох мікрограмів на день. За словами консультанта DGE Сільке Рестемеєр, B12 є найбільш недооціненим вітаміном, про це пише Focus.de.
«Вітамін B12 – це збірний термін для позначення різних кобаламінів, таких, як гідрокси та аденозилкобаламін у рибі й м’ясі і метилкобаламін у молоці. Як кофермент, вітамін B12 бере участь у різних обмінних процесах в організмі, при цьому тіло не може виробляти його самостійно й потребує регулярного вживання», – розповіла Сільке Рестемеєр.
Вітамін В12 бере участь в оновленні клітин і формуванні крові, стабілізує ДНК, підтримує білковий і жировий обміни, захищає нерви й мозок. Експертка пояснила, що вітамін B12 перетворює несприятливий гомоцистеїн у менш шкідливий метіонін. Гомоцистеїн – це амінокислота, яка пошкоджує судини, сприяє атеросклерозу й пов’язана з інфарктом та інсультом.
«Роль вітаміну B12 як депресора гомоцистеїну особливо цікава. Різні дослідження показали, що високий рівень гомоцистеїну значно підвищує ризик серцевого нападу та інсульту. Але завдяки вітаміну B12 концентрація гомоцистеїну знижується», – повідомила фахівець.
Сільке Рестемеєр додала, що брак вітаміну B12 також пов’язаний зі зниженням когнітивних здібностей, підвищеним ризиком розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.
Але як зрозуміти, що організму не вистачає В12?
Експертка пояснила, що ознаки дефіциту вітаміну B12 варіюються від усіх симптомів анемії (блідість, втома) до проблем із концентрацією уваги, запаморочення, м’язової слабкості й неврологічних розладів та пошкодження нервів, таких, як невропатія з порушеннями чутливості в ногах. Це пошкодження нерва може бути незворотним, якщо дефіцит вітамінів зберігається протягом тривалого часу, попередила Рестемеєр.

Поділися:

Добавить комментарий