Бриніло театральне свято у козацькій столиці

У Гадячі вдруге відбувся фестиваль сучасних молодих театрів у рамках проекту «Малі міста, великі враження». Цьогорічний фестиваль був приурочений до 250-річчя зачинателя нової української літератури Івана Котляревського, чиє ім’я носить місцевий коледж культури і мистецтв.
З нагоди свята до міста приїхали дев’ять театральних колективів із усієї області. А це – Free Life Puppets із Горішніх Плавнів, театральні колективи факультету філології і журналістики та історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – «Факультет F» і «Фабула» та інші. Не залишив дійство поза увагою і Полтавський обласний театр ляльок. Серед місцевих театральних труп учасниками стали: аматорський театр Лютенського сільського будинку культури, театральний колектив «Драм арт» міської школи № 2, «Зелений гай» із міського ліцею імені Олени Пчілки та аматорський театр читця «Українська світлиця» Рашівського СБК.
Розпочався фестиваль із святкової ходи, що пройшла вулицею Соборною від пам’ятника родині Драгоманових до головної сцени. Гадячем крокували католицький кардинал разом із монахами, Мері Поппінс, бурундуки, клоуни, міми та ще чимало цікавих персонажів.
Фестивальна програма містила перегляд сучасних постановок, відзначення дипломами учасників театральних колективів та концертну програму «Музика театру» у виконанні Полтавського академічного симфонічного оркестру. Окрім цього, гості свята мали змогу долучитися до майстер-класів з акторської майстерності, сценічної вимови, відвідати Гадяцький краєзнавчий музей та переглянути тематичні книжкові виставки, виставку квітів та театрального костюму в інсталяціях.

Підготувала Юлія Хоменко за матеріалами видання «Гадяч.City».

Поділися:

Добавить комментарий