Британські медики допомагають  полтавським колегам

Британські медики допомагають полтавським колегам

Із початком активних бойових дій в Україні Полтавщина прийняла близько 200 тисяч переселенців із різних регіонів. Значна частина з них потребували медичної допомоги.

На допомогу місцевим медичним працівникам прибули фахівці британської компанії UK-MED. Компанія працює за підтримки Королівських коледжів хірургів Англії та Шотландії у різних країнах світу вже понад 20 років і займається гуманітарною медичною допомогою, надаючи своїх фахівців при надзвичайних ситуаціях за кордоном.
Команда медиків міжнародної неурядової організації UK-MED розпочала роботу в нашій області з 13 квітня.
До початку цієї співпраці британські колеги поспілкувалися із директором департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктором Лисаком та детально обговорили потреби медичної галузі області, особливості роботи в умовах воєнного стану, визначили головні стратегічні цілі спільної діяльності. Перша з них – поліпшення загального доступу до медичної допомоги як для місцевого населення, так і для внутрішньо переміщених осіб.
Полтавщина надала бригадам спеціалізовані автомобілі «Комплексні медичні послуги». Мобільні амбулаторії з місцевими та іноземними спеціалістами виїхали в населені пункти Полтавської, Лохвицької, Котелевської, Миргородської, Лубенської та інших територіальних громад. Активну участь у організації цих прийомів узяли керівники громад. Адже головне завдання таких виїздів – максимально наблизити медичну допомогу до місць проживання тимчасово переміщених осіб.
Британські фахівці здійснювали прийом пацієнтів у межах компетенції лікаря загальної практики – сімейної медицини. Усі бажаючі мали можливість укласти декларації із місцевим сімейним лікарем та, за потреби, отримати електронні направлення до вузькопрофільних фахівців. Таким чином вже укладено 42 декларації.
Найчастіше люди зверталися із хронічними захворюваннями серцево-судинної та бронхо-легеневої систем, шлунково-кишкового тракту. Всього за цей час отримали необхідну медичну допомогу європейських та місцевих фахівців у виїзних амбулаторіях понад 400 людей. Особливо важливим був огляд громадян з інвалідністю.
Налагоджувати комунікацію з британськими лікарями у якості перекладачів допомагають студенти старших курсів Полтавського державного медичного університету.
Робота мобільних амбулаторій триває.

Підготовлено за матеріалами КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради».

Добавить комментарий