Бронзовий дебют “Грації”

Бронзовий дебют “Грації”

Нещодавно в Києві відбувся ІV Міжнародний фестиваль-конкурс талантів «Super star Fest», у якому взяли участь більше 60 відомих хореографічних колективів із Києва, Одеси, Запоріжжя. Серед них і танцювальний колектив «Грація» (хореограф – Інна Пелих) із Кобеляк, який підкорив глядачів, членів журі своїм яскравим, технічним та креативним номером «У ритмах хіп-хопу» і став призером: у складній боротьбі з досить сильними і досвідченими колективами зайняв третє місце. Зважаючи на те, що це був дебют «Грації» на сцені (навіть удома жодного разу не виступали!), то це, без перебільшення, – перемога!

Інна Пелих – відомий і досвідчений хореограф. Її вихованці перемагали в оглядах-конкурсах серед учнів професійно-технічних закладів «Нове покоління», у молодіжному танцювальному турнірі «The star stage»… Колектив «Грація» був переможцем всеукраїнського фестивалю «Козачок», призером всеукраїнського хореографічного фестивалю «Коблевський бриз»…
– Але час змушує іти вперед, зацікавлювати діток чимось новим, – розповіла Інна Пелих. – З’явилась ідея спробувати новий сучасний танцювальний напрямок – хіп-хоп. Розповіла діткам, і в них загорілись оченята: хочемо! Порадилась із батьками, а вони в один голос заявили: так!
Для хореографа Інни Пелих це теж була нова справа – сама вчилась і дітей вчила. У підсумку сформували три групи: молодшу, середню, старшу, їх відвідують 24 дівчинки віком від 6 до 14 років.
– Одноманітність втомлює, а участь у фестивалях, конкурсах дає стимул працювати з новими силами. Але через карантин масові заходи не проводились, переносились на інший час, – розповідає хореограф.
Якось побачила повідомлення про проведення в Києві міжнародного (хоча Інна Пелих не звернула увагу на статус) фестивалю-конкурсу «Super star Fest». До нього залишався… тиждень. Вирішили: «Їдемо!». На щастя, костюми вже були: батьки пошили. Репетиції стали проводити щодня. Аби не було сліз, розчарувань, налаштовувала дітей так: це наш перший виступ – на нагороди розраховувати не варто. Покажемо свої костюми, подивимось на інші колективи, побуваємо на столичній сцені, відчуємо атмосферу, яка панує на заходах такого рівня… Коли приїхали в Київ і пішли реєструватись, нас зустріли сміхом: «Колектив «Грація» (Кобеляки)?! Ви жартуєте?». Нам, звісно, було не до жартів: з одного боку – хвилювання, з іншого – розчарування від такої зверхньої зустрічі.
Але ж приїхали. І діти мріяли про виступ, готувались. На освоєння сцени замість звичних 3–5 хвилин дали… 30 секунд. Дітям пояснила: ми приїхали виступати, а не на репетиції. А в оченятах, які дивились на мене, я бачила і радість, і тривогу. Слід сказати, що за кулісами наші діти поводили себе дуже чемно й тихо, на відміну від інших.
І ось запросили на сцену колектив «Грація» Центру культури й дозвілля Кобеляцької міської ради. Моїми напутніми стали слова: «Ніжка до ніжки, ручка до ручки, і… пішли». Дітки «випурхнули» на сцену. У першій лінії – найменші. Не розгубилися, не збилися, і це було дуже важливо.
А мами швидко перемістилися в зал і стали підтримувати діток оплесками. До них приєдналися інші глядачі. Це додало дівчаткам драйва, адреналіну, й вони стали ще більше старатись, а посмішки не сходили з облич.
Не менш хвилюючим було очікування результатів.
Дітей до цього моменту треба було готувати. «Якщо ми ввійдемо в двадцятку – це буде добре, якщо в десятку – круто, – казала їм. – Головне, що ми показали себе, спробували свої сили».
Нагородження проводилося за категоріями: «народні танці», «бальні», «сучасні». «Коли оголосили, що колектив «Грація» зайняв третє місце, ми не могли стримати емоцій», – розповідає Інна Пелих.
Кожну учасницю нагородили дипломом, вручили солодкий подарунок і магніт із логотипом фестивалю. Окремо нагородили Дипломом хореографа Інну Пелих, колективу вручили кубок міжнародного фестивалю-конкурсу.
Ті, які сміялися при реєстрації, підійшли з вибаченнями: «Ми тепер знаємо, що є місто Кобеляки, а в ньому – крутий танцювальний колектив!». Зацікавилася нашими зірочками й організатор інших заходів: «Я хочу бачити вас улітку на фестивалі на Чорному морі». Підходили керівники інших колективів, аби висловити своє захоплення: «Кияни, ви молодці!». І не могли повірити, що, по-перше, не кияни, а кобелячани (і знову запитання: «А де є таке місто?»), що, по-друге, колектив сформувався зовсім недавно, до того ж повноцінно тренуватись заважав карантин. Та коли поряд досвідчений наставник, який любить дітей і свою справу, коли є підтримка з боку батьків, талант розкривається, як ті весняні квіти, й зачаровує всіх.

Наталя ПУЗИНА
Журналістка

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий