Щороку травневої пори тисячі полтавців та гостей з усієї України приїздять на обласне пісенно- мистецьке свято «Пісні Бузкового гаю» до Диканьки. Нині воно відбулося 11 травня. За сприяння облдержадміністрації місцеві творчі колективи та запрошені артисти змогли виступати на змонтованій сучасній сцені з високопрофесійною апаратурою. Тож пісні Бузкового гаю були справді гучними, лунали на всю округу і не залишили нікого байдужим. Привітати учасників дійства та гостей зі святом прибули народний депутат України Олег Кулініч, заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, директор департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко, керівники району.
Як розповіла Валентина Вождаєнко, Диканька і Бузковий гай потрапили до щасливої сімки найбільш відвідуваних місць на Полтавщині. Тож зараз робиться все можливе, щоб і надалі популяризувати цей маршрут, залучити малий і середній бізнес до туристичної галузі.
Послухати пісні Бузкового гаю прибуло понад 5 тисяч гостей. Серед них – туристи з Харкова, Дніпра, Черкас, Запоріжжя. Вперше завітав на фестиваль і уродженець Полтави, а нині мешканець міста Приморськ Запорізької області Сергій Голодов. Минулого разу він був у рідному місті десять років тому і приємно вражений, що на Полтавщині проводяться такі фестивалі.
– Вражає, що з моєю рідною Полтавщиною пов’язано багато історичних подій. З виступу артистів місцевого театру детальніше про них дізнався. Сподобалися вироби народних майстрів. Це не лише звичайне народне гуляння, а й виставка безмежного потенціалу місцевих умільців, можливостей малого бізнесу. Обов’язково приїду сюди і наступного року.
Варто додати, що на початку цього року завершився процес реорганізації Регіонального ландшафтного парку «Диканський», який перейшов на баланс обласної ради і став комунальною установою. Проте на час перехідного періоду виникли фінансові проблеми. Керівництво установи сподівається, що їх вдасться вирішити вже найближчим часом. Нині є чимало планів щодо подальшого облаштування території гаю, водних об’єктів.
Артисти Полтавського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя відтворили сцени з вистави «Остання любов гетьмана». Своє мистецтво демонстрували музичний гурт з Києва «Оркестр гарного настрою», пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» обласної філармонії
Невід’ємними атрибутами свята стали містечко майстрів та майстер-класи. Наймолодші відвідувачі розважалися не лише на атракціонах, а й змогли долучитися до фестивалю фарб «HOLI», який був започаткований у Індії з нагоди зустрічі весни. Діти влаштували справжнє «кольорове шаленство», взяли участь у патріотичному флеш-мобі, розсипавши у повітрі фарби кольорів національного прапора. Туристів катали на конях та на човнах по Пивоварському ставку. Відвідувачів вражали Кочубеївські дуби, старовинна Миколаївська церква і, звісно ж, – духмяний бузок, який буяє та радує своїми ароматами, барвами, неповторною красою.
Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”