“Це він поєднав нас  у просторі й часі”

“Це він поєднав нас у просторі й часі”

“Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства” – дводенна Міжнародна науково-практична конференція з такою назвою відбулася в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка. Вона, як і ще кілька заходів, була присвячена 100-річчю від дня народження нашого видатного земляка – письменника, культурного, громадського, державного діяча, Героя України Олеся Гончара. В науковому форумі, як повідомляє сайт педуніверситету, взяли участь “гончарознавці й гончаролюбці з Молдови (м. Бендери), Німеччини (м. Мюнхен, м. Падеборн, м. Франкфурт-на-Одері), Словаччини (м. Пряшів), Польщі (м. Гожув Вєликопольський, м. Люблін, м. Познань), Японії (м. Токіо), з цілої низки міст і містечок України” – всього понад 150 дослідників та шанувальників творчості Олеся Гончара.
Учасників конференції привітав ректор університету, доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко, завідувачка кафедри української літератури, кандидат філологічних наук, доцент Віра Мелешко зачитала звернення до учасників конференції вдови письменника Валентини Гончар.
Було проведено також науково-методичний “круглий стіл” “Творчість Олеся Гончара в контексті сучасної шкільної літературної освіти”.
Гості нашого міста 18 квітня побували також на заходах у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, взяли участь у відкритті виставки “Світло його зорі” та урочистій церемонії спеціального погашення ілюстрованого поштового конверта з оригінальною маркою “100 років від дня народження Олеся Гончара” (Полтавська дирекція ПАТ “Укрпошта”). Художник Микола Кочубей зобразив на них портрет письменника, собор і лелек. Цей конверт можна буде придбати в усіх областях України.
В музеї відбулося і друге того дня пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції.
До сторіччя Олеся Гончара було приурочено також і традиційний звітний концерт мистецьких колективів та виконавців ПНПУ імені В.Г.Короленка “Студентська весна”, який відбувся у Полтавському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя. Відкривав цей звіт відомий в Україні й у зарубіжжі український народний хор “Калина”, спів якої слухав свого часу і Олесь Гончар.
19 квітня конференція продовжила роботу на малій батьківщині письменника – в селі Суха Кобеляцького району.
До початку конференції за її матеріалами видано збірник наукових статей і тематичний випуск “Альманаху Полтавського національного педагогічного університету “Рідний край”.

Марія ВІТРИЧ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий