Центральну вулицю Полтави роблять цивілізованішою

Центральну вулицю Полтави роблять цивілізованішою

На зовнішній вигляд історичного центру Полтави останні 10 років ніхто не звертав уваги. Він був жахливо захаращений МАФами, рекламними конструкціями і, не в останню чергу, громіздкими літніми майданчиками. Цю багатошарову проблему зараз вирішує команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

Вулиця Соборності від переходу «Злато місто» до Білої Альтанки – мабуть, найвідвідуваніший відрізок Полтави. На ній завжди людно, адже, крім мешканців, тут охоче відпочивають і гості нашого міста. Всі вони сподіваються знайти в історичному центрі затишок і комфорт, а також, звісно, принагідно почастуватися полтавськими стравами. Тому на вулиці-візитці розташовано багато закладів ресторанного господарства, які влітку виставляють свої тимчасові майданчики.
Однак їх вигляд був дуже далеким від естетичних і технічних норм. Чому? Тому, що протягом 2008–2018 років кожен з власників чи орендарів робив те, що вважав за потрібне, бо за цим ніхто не стежив.
– Не дивно, що за такої безконтрольності центральна вулиця перетворилася на тісний, незручний для відвідувачів і для перехожих, коридор, – говорить представниця «Рідного міста», заступниця міського голови Тетяна Юрченко. – Літні майданчики були закритими з усіх боків і стояли на громіздких платформах, які виходили на дорогу й займали недопустимо велику частину тротуару. Деякі з них нагадували вже не тимчасові, а, швидше, капітальні споруди. Звичайно, вони ставали джерелом антисанітарії та сприяли розмноженню щурів, що для цивілізованого міста недопустимо. Якщо торкнутися естетичного оформлення, то тут був теж повний різнобій – з матеріалами, конфігураціями й кольорами. Далі так тривати не могло, тому ще минулого року ми ініціювали зміни, які мають навести в серці Полтави порядок. Знайшовши порозуміння з власниками майданчиків, ми розробили норми їх розташування та зовнішнього вигляду. Основні вимоги – акуратність, компактність і доступність для людей з інвалідністю. Додам, що ми поставилися до ситуації з максимальним розумінням, давши підприємцям рік перехідного періоду.
Зараз рік минув, тож власники літніх майданчиків на вулиці Соборності встановлюють їх уже за новим зразком. Громіздких платформ-піддонів немає, тож люди на візках матимуть безперешкодний доступ. Натомість вирівнюють плитку, щоб ставити столи й стільці безпосередньо на неї. Зонтики над ними будуть невеликими, неяскравими й без реклами.
Якщо нові стандарти сподобаються містянам, то «Рідне місто» готове запровадити їх і на інших вулицях, де літні майданчики кафе мають у найгіршому розумінні провінційний вигляд.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Історичний центр Полтави повинен залишати по собі винятково привабливе враження як у мешканців, так і в гостей. Для цього власники МАФів, рекламних конструкцій, літніх майданчиків мають дотримуватися чітких, єдиних для всіх норм. Переконаний, що тільки за такого підходу наше місто зможе повернути собі втрачену привабливість.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Добавить комментарий