Чай, глінтвейн, збитень…

Чай, глінтвейн, збитень…

Тривалий холодний сезон із низькими температурами повітря і коротким світловим днем негативно позначається на нашому життєвому тонусі. Найпростіший спосіб зігрітися і покращити настрій – випити чашку улюбленого чаю.
Утім іноді можна дозволити собі й склянку гарячого вина з прянощами – глінтвейну. Цікаво знати, що цей напій набув популярності в скандинавських країнах ще за часів Середньовіччя. Тоді гаряче пряне вино варили вдома й активно продавали на різдвяних ярмарках. Нині глінтвейн популярний навіть у регіонах із теплим кліматом.

Глінтвейн має зігріваючий ефект, але надто захоплюватися ним не слід. Алкоголь та низька температура є особливо небезпечною комбінацією, яка може призвести до погіршення самопочуття. Особливо обачними потрібно бути людям із серцево-судинними захворюваннями.
Алкогольні напої розширюють кровоносні судини на поверхні тіла, тому приплив крові викликає ефект зігрітого тіла. Внутрішні органи в цей час, навпаки, втрачають тепло.
Зігрітися глінтвейном на холодній вулиці можливо лише на короткий час – надалі відбувається стрімка втрата тепла з поверхні шкіри, з кінцівок, а загальна температура тіла знижується. Такі коливання спричиняють неабияке навантаження навіть на цілком здоровий організм.
Набагато безпечніше випити чашку гарячого чаю. Наприклад, трав’яного, з додаванням меду. Сумніваєтеся, що цей звичайний напій може покращити настрій не гірше за алкоголь? Науці відомий дослід, коли одна група людей у компанії пила джин із тоніком, а інша – тільки тонік, але не знаючи про це. Сп’яніння настало в усіх. Річ у тім, що, крім сильного гальмівного ефекту алкоголю, має значення дія самого спілкування – від жартів з друзями виділяється серотонін («гормон радості»), від приємної атмосфери розслаблення – дофамін, який викликає почуття ейфорії. Тож головне – зустрітися з друзями чи коханими. А що пити – не так важливо.
Ефективно зігрітися, а також поповнити запаси вітаміну С, антиоксидантів допоможе зелений чай із лимоном та імбиром. Корисні властивості цього напою найкраще розкриються, якщо і лимон, й імбир будуть дрібно нарізані чи натерті. Заварювати напій краще прямо в термосі. Пити бажано не менше півлітра на день. Так поповняться запаси корисних речовин і водночас покращиться настрій.
Якщо хочеться чогось по-справжньому особливого, зігрійтеся за допомогою апельсиново-обліпихового збитню. Знадобляться обліпихове пюре, апельсиновий фреш та трохи медового сиропу. Яскраву ароматну суміш достатньо лише трохи підігріти – і життя стане яскравішим.

Поділися:

Добавить комментарий