Щоб часник не псувався всю зиму, використовуйте для його зберігання 3-літрові банки. Головне – правильно підготувати овочі та скляні ємності під них, а також створити сприятливі умови (вологість, освітлення і температура).
Щоб уникнути зимового проростання, акуратно підпаліть коріння висушеного часнику, використовуючи звичайну запальничку.
Банки промийте з содою, простерилізуйте і ретельно просушіть. Для зберігання знадобляться звичайні бляшані кришки, які також потрібно обробити перед використанням.
Щоб часник зберігався якомога довше, не підгнивав і не ставав м’яким, по банках його потрібно розкладати разом із рисом. Зубки укладайте рядами, присипаючи кожен шаром рису (товщиною 1–2 см).
Зерна вбиратимуть у себе надлишки вологи, запобігаючи появі плісняви та гнилі.
Крім того, часник не буде стикатися один з одним, а це значить, що якщо зіпсується один, інша частина врожаю залишиться цілою.
Рис можна замінити борошном (2–3 см) або дрібною кухонною сіллю (4–5 см). Ці продукти також вбирають у себе надлишки вологи, подовжуючи термін зберігання врожаю.
Коли банки з часником будуть готові, прикрийте їх кришками (але не закочуйте їх, щоб у ємності могло вільно надходити свіже повітря), а потім виберіть відповідне місце для зберігання. Найкраще, якщо це буде темне, добре провітрюване місце з рівнем вологості не вище 60% і температурою +15°C…+20°С.
Найпростіше такі умови підтримувати на заскленому балконі або в коридорі квартири. Якщо ви плануєте зберігати врожай на дачі, обирайте льох або підвал, тому що там завжди буде необхідний рівень вологості.