Чемпіонат пішов  на канікули

Чемпіонат пішов на канікули

Останній офіційний поєдинок 2021 року полтавська «Ворскла» провела у рамках чемпіонату Української прем’єр-ліги на виїзді проти «Львова». На жаль, до цього матчу команда підійшла із великими кадровими втратами. Дуже промовиста навіть кількість гравців у заявці – лише 17. З них п’ять були фактично дебютантами. З основного ж складу допомогти партнерам не змогли Йоонас Тамм, Давід Пуцлін, Олександр Скляр, Руслан Степанюк, Данило Кравчук… Не вийшов на гру і провідний воротар полтавців Дмитро Різник, який травмувався тиждень тому, тож уперше у сезоні 2021/2022 шанс проявити себе отримав Олександр Ткаченко. Відстояти у воротах «на нуль» йому не вдалося. І добре ще, що наприкінці зустрічі пані Фортуна була за «ворсклян», адже за три хвилини до закінчення основного часу львів’яни мали стовідсоткову нагоду вирвати перемогу після не досить впевненої гри нашого голкіпера. Але про все по порядку….
Початок гри був за «Львовом», господарі поля володіли ініціативою, але до по-справжньому гострих моментів справа не доходила. А ось «ворскляни» мали щонайменше дві гольові нагоди, але Тілль і Рангел «розпечатати» ворота львів’ян не змогли. На 38-й хвилині гри полтавці мали всі шанси залишитися у меншості. Проти Зозулі дуже жорстко зіграв Павлюк, який ще на перших хвилинах матчу замінив Пердуту. Молодий гравець відверто нервував і ледь не отримав червону картку, та, на щастя, арбітр обмежився лише «гірчичником». Юрій Максимов одразу провів ще одну заміну, і замість Павлюка на поле вийшов Амількар. Саме він і став автором єдиного гола полтавців у звітній зустрічі. Але це сталося вже у другому таймі. Хоч «під завісу» першого зіграла зв’язка Тілль – Рангел. Та м’яч зараховано не було – офсайд…
Другий тайм був більш жвавим. Уже на 57-й хвилині гри стовідсотковий момент мав «Львів», та за полтавців «зіграла» стійка. За п’ять хвилин ледь не «розписалися» у воротах господарів уже гравці «Ворскли». На жаль, схибив Кушніренко. Полтавці все ж забили! На 65-й хвилині після подачі Кане м’яч знайшов Амількара: удар – рикошет від захисника львів’ян, і на табло засвітилися цифри 0:1. До речі, це був дебютний гол Амількара у складі полтавської команди.
Але втримати перемогу «Ворсклі» не вдалося. Вже за 10 хвилин гравці «Львова» вибігли у швидку контратаку, і Ременяка зрівняв рахунок – 1:1. Власне, цей гол став останнім у зустрічі, хоча, як згадувалося вище, на останніх хвилинах гри львів’яни могли вирвати перемогу. Спочатку ледь «не привіз» одинадцятиметровий Якубу, але арбітр вирішив, що гри рукою у карному майданчику полтавців не було, а потім після помилки Ткаченка «Ворсклу» знову врятувала стійка. Відверто кажучи, поразки «ворскляни» не заслуговували, але й на перемогу «не награли», тож нічийний результат можна вважати цілком справедливим.
Коментуючи гру своєї команди, головний тренер «Ворскли» Юрій Максимов зазначив: «Такий футбол і є, бо команда не може тримати темп упродовж усього чемпіонату. Ігор Пердута вже на п’ятій хвилині відчув, що йому судомить ногу. Зробили вимушену заміну. За Женю Павлюка ми переживали, бо він трішки перегорів. На щастя, страшного нічого не сталося. Це його перші кроки. Добре, що в нас є дублери, серед яких можемо обирати. Переглянули матч молодіжок і залишили на сьогоднішній матч п’ять футболістів».
Кольори команди у звітній грі захищали: Ткаченко, Кушніренко, Чеснаков, Яворський, Пердута (Павлюк, 8, Амількар, 38), Челядін (Хрипчук, 87), Тілль, Якубу, Рангел, Кане, Пешич.
Результати інших матчів 18-го туру: «Маріуполь» – «Дніпро-1» – 0:3, «Інгулець» – «Десна» – 2:1, «Олександрія» – «Шахтар» – 1:2, «Верес» – «Рух» – 1:1, «Чорноморець» – «Металіст 1925» – 2:1, «Динамо» – «Зоря» – 1:1, «Колос» – «Минай» – 2:1.
***
На мою думку, першу половину сезону «Ворскла» може занести собі в актив. Команда міцно тримається у єврокубковій зоні, в кількох поєдинках продемонструвала справді сильну гру, хоча провал «під новорічну завісу», без сумніву, не може не розчаровувати фанатів «біло-зелених». Лише три тури тому «ворскляни» посідали третю сходинку турнірної таблиці, нині ж від «Дніпра-1», що йде на «бронзовій» позиції, нашу команду відділяє семибальна прірва. «Вигризши» нічию у «Динамо», на три очки випереджає полтавців і «Зоря». «Ворскла» йде на канікули п’ятою. А одноосібним лідером першості після осічки «Динамо» став «Шахтар», який тепер випереджає киян на два залікових бали.
Футбольна Прем’єр-ліга робить паузу до наступного року. Базовим днем 19-го туру визначено 26 лютого. «Ворскла» вдома прийматиме «Верес». Побажаємо команді повноцінного відпочинку.
Хочеться вірити, що «біло-зелені» ще поборються за медалі першості України.