Через гори і долини їде «бусик» з України…

Ванлайфери Сергій Лоєнко та Юлія Шилова.

Через гори і долини їде «бусик» з України…

Подорожувати світом у власному автомобілі – особлива романтика. Перебуваючи постійно в дорозі, змінюючи локації та країни, збагачуючись новими враженнями, людина відчуває себе одночасно далеко від дому і вдома. Бо може їхати куди завгодно і зупинятися на ночівлю де сподобається. Такий незвичний формат подорожей у власному переобладнаному мікроавтобусі випробовує наш земляк, уродженець Чутового Сергій Лоєнко. Минулої осені він повернувся з чергової поїздки – до Грузії, а вже цього року планує їхати до Португалії. Протяжність шляху «в обидва кінці» складе понад 10 000 кілометрів.

«Ванлайф» як стиль життя

Як і в більшості мандрівників та мрійників, ідея купити мікроавтобус та перетворити його на будинок на колесах зародилася не на порожньому місці. Після переїзду з Чутового в Київ на навчання кілька років Сергій пробував себе у різних сферах. Можливості столиці поглинули амбітного юнака. Але розуміння того, що саме думки формують реальність буття, що життя можна змінити кожної хвилини, прийшло після захоплення книгою американського журналіста і автора ряду бестселерів з мотивації Наполеона Хілла. Тож Сергій Лоєнко вирішив шукати шанс працювати віддалено і одночасно подорожувати. Бо саме подорожі є одним із головних способів розширення свідомості і кругозору. Коли знайшов можливість віддаленого заробітку, мрія стала набувати конкретних обрисів. Стосовно грошей для поїздок, то, як зауважує у своїх постах юнак, якщо є чітка мета і готовність змінюватися, то матеріальні ресурси також завжди знайдуться.
Розділила любов до подорожей його обраниця Юлія з Краматорська. Згодом пара купила мікроавтобус Volkswagen T5, який і був переобладнаний у будинок на колесах. Тож вони і влилися у рух так званих «ванлайферів», жителів автобудинку. Не зайве сказати кілька слів про цей цікавий напрямок автотуризму. Він об’єднує тих, хто наважився кинути виклик сірим будням і перебрався жити в фургон постійно чи лише на період подорожей. Засновником руху вважають колишнього дизайнера бренду Ralph Lauren Фостера Хантінгтона. Спокусившись авторомантикою, він у 2011 році покинув роботу, продав престижне житло у Нью-Йорку та поїхав мандрувати на власному Volkswagen Syncro.
Сучасні автобудинки за комфортом зовсім не нагадують старовинні вози і кибитки, адже у них можна вмістити практично всі блага цивілізації – душ, електрику, інтернет. Транспорт коштував мандрівникам 9 тисяч доларів, його переобладнання обійшлося ще у 4 тисячі. Окрім ліжка, у ньому є кухонні шухляди, розкладні меблі, холодильник, сонячна панель на 120 Вт/год, запасний акумулятор, розетки на 220 Вт, зарядні пристрої для телефонів і ноутбуків, переносна газова конфорка з балоном і роутер з вай-фаєм, автономний душ-намет і помповий душ. У випадку прохолодної погоди можна ввімкнути автопічку, яка працює від дизельного пального.

Від Карпат до Владикавказу

Першу подорож Сергій та Юлія здійснили Карпатами, потім поїхали до Румунії, після цього полетіли на Балі, де провели чотири місяці і працювали віддалено (на той момент у Сергія був власний бізнес, який не потребував постійного перебування в офісі). Карантин дещо змінив плани мандрівників, але не став для них непереборною перешкодою. З послабленням коронавірусних обмежень вони вирушили мандрувати Європою. Побували у Болгарії, Албанії, Північній Македонії, Чорногорії, Хорватії, Угорщині. Прикметно, що таких же ванлайферів на кордонах різних країн було багато, тому прикордонники ставилися до них відносно лояльно, без додаткових претензій. Пара постійно розповідає про свої подорожі на власних сторінках у соціальних мережах. Як написала Юлія, мандри в автобудинку стали не відпочинком, а способом життя, тут також є обов’язки, є робота і побут, хоча він і відрізняється він того, що за звичних умов. Кожна поїздка вимагає ретельної підготовки та планування, бусик проходить детальний техогляд.
У вересні минулого року Сергій і Юлія повернулися з чергового турне, яке тривало 2,5 місяця. Цього разу шляхи пролягли через Румунію, Болгарію, Туреччину. А на завершення відвідали Грузію, де перебували найдовше. Проїхали країну вздовж і впоперек, відвідали і гірськолижний курорт Гудаурі. Загалом «наїздили» понад 10 000 кілометрів і поромом повернулися додому в Україну. Як зазначив у своєму пості Сергій, відома всім народна мудрість, що в гостях добре, а вдома краще, підтвердилася. «В черговий раз поїхав з думкою знайти постійне місце проживання, як це було свого часу на острові Балі, але захотілося на рідну землю. Стосовно життя в автомобілі, то це відчуття можна зіставити з відчуттям свободи у найбільш чистому її прояві». Тепер Сергій Лоєнко має намір додати у автонабір повноцінний кепніг в повний зріст, зі стаціонарною душовою кабіною і всіма іншими зручностями.
Наразі в соціальній мережі Instagram хештегом #vanlife – понад мільйон постів. Це значить, що такий спосіб мандрів набуває все більшої популярності, а власники фургончиків стають блогерами і починають заробляти кошти на мандрівки ще й рекламою. Чи обдумували такий спосіб підробітку Сергій з Юлею, невідомо, але на автомобілі розмістили адресу Instagram каналу та мають чимало шанувальників, зокрема й у Туреччині. Їм вдалося потоваришувати з місцевими поліцейськими, які спочатку хотіли оштрафувати наших мандрівників за розведення вогнища на пляжі, де це суворо заборонено, але обмежилися попередженням…

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий