Черговий тріумф  Людмили Лузан

Черговий тріумф Людмили Лузан

Веслувальники збірної України завоювали 8 медалей (2 золоті, 2 срібні та 4 бронзові) на чемпіонаті Європи з греблі на байдарках і каное, який проходив у Познані (Польща) з 3 по 6 червня. Це найкращий результат в історії виступів українців на європейській першості. До цього найбільшим медальним здобутком українські спортсмени відзначилися у 2015-му році в Рачіце (Чехія), коли збірна України завоювала 6 нагород (1-2-3). У Познані українські веслувальники завоювали 3 медалі в олімпійських видах програми (1-1-1) – це є повторенням кращого результату, який також був показаний в Рачіце-2015.
На цьогорічному чемпіонаті у загальнокомандному заліку наша збірна посіла 5-те місце. Найбільш вагомий внесок у медальну скарбничку української команди зробили спортсмени з Полтавщини. На рахунку наших веслувальників п’ять нагород. Чотири з них завоювала Людмила Лузан, яка продовжила свої тріумфальні виступи на міжнародних змаганнях. Раніше нікому з українських веслувальників не вдавалося досягнути такого на чемпіонаті Європи. Спочатку Людмила виборола два «золота» на дистанції 500 метрів (каное-одиночка та каное-двійка з напарницею Анастасією Четвериковою), а потім додала до свого медального доробку «срібло» на дистанції 200 метрів у каное-одиночці та «бронзу» у каное-двійці на тій же дистанції. Спортсменка розповіла, що сама не могла повірити у свій успіх. «Мені раніше справді це могло тільки снитися, що я буду лідеркою не лише в Україні, а й на міжнародній арені. Я щаслива і зовсім не збираюся зупинятись. Мені є над чим працювати, [наприкінці чемпіонату] у нас було три старти поспіль, тож було досить важко виступити успішно на всіх трьох, але на сьогодні я своїм результатом задоволена на всі сто відсотків. І я, і мій тренер розуміємо, що головні старти – це Олімпійські ігри, продемонструю там все, на що я здатна», – зазначила Людмила в коментарі на офіційній сторінці Федерації каное України у Фейсбук.
П’яту «полтавську» медаль у скарбничку збірної України долучив Олег Кухарик, який у парі з Дмитром Даниленком виборов «срібло» на дистанції 500 м у байдарці-двійці.