Червень літо зарум’янив

Червень літо зарум’янив

Червень – ворота літа. В цей час городники закінчують посіви, полють грядки, борються зі шкідниками. Поки деякі культури тільки приживаються, інші вже починають родити. Потрібно не лінуватися вчасно збирати вирощений врожай і не дати «пустувати» звільненій території.

Городні клопоти

У червні не пізно посіяти огірки, скоростиглі сорти цвітної капусти, цибулю батун і шніт, зимову редьку, буряк, моркву, кавуни, дині, а також висадити розсаду капусти, перцю, томатів. Можна розпочати підживлення пасльонових культур (томати, перець, картопля і баклажани), та тільки не азотними добривами. Їх внесення краще перенести на кінець місяця.
Все, що було посіяно раніше, у червні вже зійшло, а рання розсада зміцніла і пішла в ріст. Тепер потрібно стежити за тим, щоб бур’яни не «забили» молоді рослини. Вибравши похмурий день потрібно прополоти і за потреби прорідити моркву, буряк. Картоплю необхідно прополоти і підгорнути через два тижні після появи сходів, знищити колорадських жуків.
Міжряддя на грядках з цибулею й зеленню потрібно розпушити й прополоти. Капуста, огірки й помідори вимагають щотижневого поливу, а грунт навколо них потрібно розпушувати та очищувати від бур’янів.
На початку літа всім рослинам потрібен захист від комах та інфекцій, причому бажано обійтися екологічними методами. Наприклад, обробляти рослини від попелиці можна зольно-мильним розчином: дві склянки деревної золи настоюють у відрі води й додають 40 мл рідкого мила. Обприскати томати від фітофтори можна розчином: 1л молочної сироватки в 9 л води з додаванням 10 крапель йоду.

Захистіть сад після цвітіння

Період після цвітіння та початок літа є дуже важливим і вирішальним для садівників. Це не тільки час збирання врожаю ягід (суниця, вишня, черешня), а й вчасного захисту рослин від шкідників та хвороб.
У кінці цвітіння можна обробити сад хімічними препаратами, але нерідко господарі намагаються обійтися без цього. Крім хімічного, проти молей та інших шкідників родини лускокрилих, ефективним є й фізико-механічний метод. Метелики літають переважно в сутінках і вночі. Для їх відловлювання і дальшого знищення застосовують пастки з бродильними пахучими речовинами. Для приготування принад використовують сухофрукти, з яких варять узвар. Після охолодження до узвару додають цукор і дріжджі. Як принаду можна використовувати мелясу. Приготовлені принади розливають у коритця або в інші ємності та розвішують на кронах дерев або розставляють серед рослин. Метелики летять на запах, потрапляють у рідину й гинуть. Із пасток метеликів щодня потрібно видаляти.
Опадання значної частини квіток після відцвітання, а також зав’язі – нормальний для дерев фізіологічний процес. Але якщо після цвітіння у грунті буде мало вологи та поживних речовин, можна втратити практично весь урожай. Щоб цього не сталося, проводити поливи у суху погоду потрібно через кожні 15–20 днів. Для зволоження грунту на глибину розміщення основної маси коріння треба додавати під яблуню і грушу по 60–70 літрів води на кожен метр пристовбурного кола. Якщо грунт піщаний і погано утримує вологу, слід поливати меншими дозами, але частіше.
Норма поливу залежить також від підщепи. У сильнорослих дерев корені йдуть глибоко у землю і добре розгалужені. Їх поливати потрібно великими нормами води. У карликових основна маса коріння розміщена біля поверхні грунту. Такі дерева поливають частіше невеликою кількістю води.

Щоб квітник радував ціле літо

На самому початку червня висаджують у відкритий грунт заздалегідь підготовлену розсаду квітів: бальзамін, петунію, чорнобривці, бегонію, агератум, цинію, фуксію, амарант і лобелію. Дрібні цибулькові квіти, такі як мускарі, крокуси та підсніжники, після пожовтіння листя, викопують, дбайливо ділять і пересаджують на нове місце. Ближче до кінця червня приходить пора витягувати з відкритого грунту дозрілі цибулини гіацинтів і тюльпанів: їх просушують і ховають на зберігання в сухе місце. Нарциси один раз у два-три роки розмножують діленням.
Поливати грядки і клумби найкраще пізно ввечері водою кімнатної температури. При денному поливі в ясну погоду рослини можуть отримати серйозні сонячні опіки. Також ніхто в червні не скасовує регулярне розпушування грунту і прополку бур’янів. Початок літа – час для збору насіння братків і маргариток.
У червні також сіють квітучі багаторічники і підживлюють квіти, які знаходяться в стадії бутонізації, а також – після цвітіння. Коли відцвітуть декоративні чагарники (вейгела, дейція, форзиція або бузок), необхідно провести обрізку. Ця процедура необхідна не тільки для правильного формування крони, а й для росту нових свіжих пагонів, а значить – для пишного цвітіння в наступному сезоні. Коли закінчите з обрізанням – не забудьте провести підгодівлю чагарників живильним комплексним добривом і замульчуйте пристовбурні кола.
Червень – час не тільки для одноманітних і рутинних робіт, а й можливість зайнятися творчістю. Наприклад, формуванням живоплотів, установкою опор для створення композицій з плетистих однорічних рослин. Щоб газон був доглянутий і красивий, регулярно зрошуйте його й удобрюйте. Також не забувайте робити процедури аерації – це істотно поліпшить якість трав’яного килима. У червні виконують розмноження клематисів відводками.

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел.

Поділися:

Добавить комментарий