Червень прийшов до хати – нема коли спочивати

Червень прийшов до хати – нема коли спочивати

У червні природа радує нас літнім теплом, а доглянуті ділянки – буянням зелені і яскравих барв. Настала радісна пора збору врожаю: вітамінної зелені, перших ягід та городини. Деякі господарі наприкінці місяця починають копати ранню картоплю. Клопотів все додається, бо ж, окрім городів, слід встигнути заготовити і вдосталь сіна для худоби на зиму. Тож і доводиться обирати, за що хапатися у першу чергу, а що може почекати кілька днів.

Підсіваємо, ущільнюємо, сапаємо та поливаємо городи

На початку червня на грядках проріджують загущені посадки цибулі та коренеплодів. Бадилля вирваних рослин можна використовувати на зелень і для корму домашньої худоби. Щоб земля на звільнених від ранніх овочів ділянках «не гуляла», ще не пізно посіяти деякі насіннєві культури – цибулю, моркву, редиску, листову капусту кольрабі, петрушку, кріп, бобові, кукурудзу, крес-салат або баштанні культури.
Зараз саме час і дещо ущільнити посадки. Наприклад, в міжряддях суниці можна посіяти кущову низькорослу квасолю або будь-яку зелень. А по межах рядків рідко – через пару метрів один від одного, у вигляді куліс висійте кукурудзу, сорис, сорго або амарант. Для куліс підходить також соняшник, але його потрібно висаджувати на відстані мінімум 70 см від кущів суниці. Куліси з високорослих рослин будуть відкидати в спекотний полудень на суницю тінь, що їй буде корисно.
У червні підгортають картоплю, томати та капусту. Така процедура зміцнить коріння рослин і збагатить грунт киснем. Пасльоновим рослинам найбільше докучають колорадські жуки і парша. Обприскування від них проводять в суху погоду. До речі, деякі господині рятують баклажани від колорадських жуків цікавим методом – за допомогою пластикових пляшок. З білих пластикових пляшок зрізають верх і низ, накриваючи ними ніби ковпаками тендітні ростки. Жуки дістаються розсади переважно по землі, а гладка поверхня пляшки не дає їм можливості піднятися вище і закріпитися на листі баклажанів.
Час провести пасинкування зміцнілої розсади помідорів. Пасинкування, тобто видалення зайвих бічних пагонів, проводять для того, щоб рослина не витрачала сили на зростання побічних гілок. З процедурою краще не поспішати, інакше ризикуєте переплутати бічний відросток з центральним.
Не буде зайвим нагадати, що з бур’янами краще боротися на ранній стадії, поки їхнє коріння легко видаляється, а насіння не встигло дозріти і засіятися. Також не забудьте кілька разів полити рослини, якщо червень видасться сухим.

Обприскуємо та удобрюємо сади

Більшість саджанців до початку літа вже посаджені, тому садити в саду вже нічого не потрібно. Головна робота садівників в червні – обприскування дерев і кущів. До цього часу вже вилуплюються шкідники рослин, а також стрімко поширюються хвороби. Найсильніше дерева страждають від яблучної мухи, плодожерки, борошнистої роси, парші, слимаків, моноліозу, мурах. Щоб дерева були здоровими, обов’язково обробіть їх універсальними пестицидами.
Також в червні в саду дерева прищипують, обрізають і удобрюють при необхідності. Молоденькі деревця, які отримали потрібний запас добрив під час посадки, не вимагають підживлення в наступні кілька років. Але якщо в грунті немає достатньої кількості поживних речовин, то на другий рік саджанці удобрюються фосфорними речовинами, які забезпечують розвиток наступної генерації рослин. Для молодого дерева роблять лунку за допомогою лопати на 7–12 сантиметрів, сиплять добриво, засипають ямку і поливають рослину. Для старших досвідчені садівники по колу крон висвердлюють свердловини, проміжок між якими повинен бути 40–70 см, потім туди всипають добрива і поливають.
Але більшу популярність у садівників отримав так званий розбірний метод. Під крону рівномірно кидають потрібну кількість підгодівлі, роблять полив і мульчують. Слід стежити, щоб полив був під малим напором.

Підживлюємо ягідники

Перед підживленням землю навколо кущів краще зробити пухкішою, щоб вона змогла добре увібрати в себе підгодівлю. Далі обов’язково полити грунт. Влітку ягідники підживлюються не частіше 1–2 разу нітрофоскою, кемірою і іншими мінеральними речовинами. Для підживлення мікроелементами купується готова суміш, яку можна поєднати з розчином, що допомагає позбутися хвороб і шкідників.
Малина, агрус і смородина зазвичай отримують по відру гною або посліду, які розведені водою. Малинник підгодовують добривами з фосфатів і калію після того, як два рази зібрали урожай. Але якщо зовні рослини виглядають кволо, то їм додають порцію мікроелементів, так зване позакореневе підживлення. Тобто розчин роблять з бору, марганцю, цинку і магнію.

Досаджуємо та обрізаємо квіти

На клумбі в червні ще можна досадити чорнобривці, фіалки, айстри, настурції, гладіолуси, маргаритки, півонії, дзвіночки. Садити квіти рекомендується в фазу зростаючого місяця (1–3 і 19–30 червня).
Деякі багаторічники в червні обрізають, щоб стимулювати їхній ріст. Це стосується ірисів, півоній, троянд, гортензій. Виконуйте процедуру обережно, щоб не нашкодити рослині. Якщо квіти часто хворіють або погано цвітуть – можна провести підгодівлю рідкими комплексними засобами.

За матеріалами видань УНІАН, klioma, «Хазяїн» та інших відкритих джерел підготувала Юлія Хоменко.

Поділися:

Добавить комментарий