Четверо полтавських спортсменів завоювали олімпійські ліцензії

Четверо полтавських спортсменів завоювали олімпійські ліцензії

Нещодавно в угорському Сегеді завершився чемпіонат світу з греблі на байдарках і каное, на якому спортсмени не лише боролися за медалі, але й змагалися за можливість виступити на Олімпіаді-2020.
Українські спортсмени вибороли ліцензії у 3 олімпійських видах, 8 квот спортсменів – це найкращий результат виступів українських веслувальників на ліцензійних чемпіонатах світу, зазначається на офіційному сайті Федерації каное України.
Головний тренер національної збірної України з веслування на байдарках та каное Юрій Чебан на своїй сторінці у “Фейсбуці” так прокоментував підсумки чемпіонату:
– Національна збірна України достойно завершила передолімпійський сезон. На чемпіонаті світу в Сегеді було дуже спекотно – і в прямому, і в переносному сенсі. Упродовж змагань температура сягала 35 градусів, а долю боротьби часто-густо визначали сантиметри та соті частки секунди. І не завжди удача була на нашому боці. Але стратегічна задача виконана: веслувальники завоювали ліцензії в трьох видах програми.
У жіночій байдарці-четвірці це зробили досвідчені майстрині Марія Кічасова-Скорик, Марія Повх, Анастасія Тодорова та Інна Грищун. У чоловічому каное ліцензію вибороли Юрій Вандюк та Едуард Шеметило, показавши характер і високий рівень майстерності на дистанції 1000 метрів. Наші неперевершені красуні Анастасія Четверікова та Людмила Лузан другий рік поспіль потрапляють в світовий топ, більше того, в запеклій боротьбі завоювали для України ліцензію на Ігри в Токіо-2020, де жіноче каное буде представлено вперше…
Таким чином з 8 спортсменів, що принесли Україні три олімпійські ліцензії, четверо – наші земляки. Вітаємо Людмилу Лузан, Марію Кічасову-Скорик, Інну Грищун та Едуарда Шеметила з достойним виступом. До речі, Полтавська область завжди була і є однією з базових регіонів у греблі на байдарках і каное. Підтвердили це і результати командного чемпіонату України, що трохи раніше проходив (вже майже традиційно) у Полтаві, під час якого наші спортсмени вчергове отримали перемогу. Всього у завершальних змаганнях українського сезону взяли участь 320 веслувальників з усіх регіонів держави, з них 36 – полтавці. Трійку лідерів командного заліку очолили саме веслувальники з Полтавської області, далі розташувалися команди Волинської і Львівської областей відповідно.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий