Чи можна жінці отримувати пенсію чоловіка

“Пішов з життя мій чоловік. Він отримував пенсію. Я – теж пенсіонерка. Дізналася, що начебто можу перейти на пенсію чоловіка й отримувати її, якщо вона більша за мою. Але для цього мені треба подати документ, який засвідчує факт перебування на утриманні чоловіка.
Лідія. Кобеляцький район”.
Умови призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначені статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Вказаною статтею передбачено, зокрема, що такий вид пенсії призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.
Як документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймаються довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації), або довідки органів місцевого самоврядування, або довідки про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою), видані згідно із вимогами статті 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (пункт 2.11 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1).
У разі неможливості надати зазначені вище документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Відповідь надана Пенсійним фондом України.

Добавить комментарий