Чи запровадять у Полтаві  електронний квиток?

Чи запровадять у Полтаві електронний квиток?

Наприкінці січня 2021 року під час публічного обговорення бюджету Полтавської громади на 2021 рік керівник КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев зазначав, що кожного року в обласному центрі громадським комунальним транспортом користуються 30 мільйонів разів. З них 20 мільйонів разів їздять пільговики, які не сплачують за проїзд.
Як повідомляє інтернет-видання «Зміст», 2 лютого депутатська комісія Полтавської міської ради аналізувала програму фінансування «Полтаваелектроавтотрансу» на 2021 рік. Підприємство просить депутатів виділити 168 мільйонів гривень, щоб відшкодувати перевезення пільговиків, ремонтувати контактну тролейбусну мережу тощо.
«Коли ми готувалися два роки до впровадження електронного квитка, я у Тернополі вивчав цю систему. Тоді мені сказали, що найбільше здивувалися після впровадження системи показникам щодо пільговиків. Тому електронний квиток для Полтави буде шоком, адже ми побачимо, скільки їздить пільговиків насправді», – зазначив Євген Зайцев.
Наразі статистичні підрахунки для «Полтаваелектроавтотрансу» здійснює відповідна фірма, у якої винаймають ці послуги. Це коштує підприємству 150 тисяч гривень на рік, але, як кажуть в «Полтаваелектроавтотрансі», завдяки цьому підприємство має приблизну статистику щодо користувачів транспорту.
Нагадаємо, що раніше керівник КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев зазначав, що наразі собівартість проїзду в тролейбусі становить 6,68 грн, а в автобусі – 10,15 грн, мовляв, на це вплинули карантинні обмеження.
Щоправда, карантин колись завершиться, а реальну собівартість проїзду в полтавському транспорті всіх форм власності вирахувати не можуть вже не перший рік. Тож запровадження електронного квитка, мабуть, справді було б корисним і з цієї точки зору.

Підготував Анатолій ПЕТРЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий