Чи згорять у мобільній котельні борги і некомпетентність чиновників?..

Чи згорять у мобільній котельні борги і некомпетентність чиновників?..

На альтернативне природному газу опалення приміщення перейшли у Малобакайській загальноосвітній школі I–III ступенів, що в Решетилівському районі. Зокрема тут збудували мобільну котельню, в якій установили два котли, що працюють на дровах та трісках, тобто подрібненій деревині, а також на пелетах, тирсі, відходах сільгоспвиробництва тощо.

Ці потужні джерела тепла мають високий коефіцієнт корисної дії. Тож здатні забезпечувати теплом двоповерхову будівлю школи загальною площею понад дві тисячі квадратних метрів. Роботу одного зі згаданих котлів німецького виробництва керівникам органів місцевого самоврядування району продемонстрував інженер-механік Віталій Непийпа (на фото).
Паливом для нього нині слугують тріски та відходи, що залишилися після обмолоту соняшнику. Котел із найсучаснішою автоматикою має вісім регістрів-теплообмінників. Його загальна вартість (із усім необхідним обладнанням і витратами на будівельно-монтажні роботи) сягнула 1 млн 700 тис. грн. Ці кошти виділили місцеві підприємці-аграрії.
За їхньої фінансової підтримки згадану котельню спорудили й ввели в експлуатацію буквально за місяць. Адже йшлося про альтернативу не лише природному газу, а й нерозпорядливості тамтешніх посадовців і чиновників. Їхня невправність спричинила фактичну зупинку навчально-виховного процесу в майже трьох десятках шкіл і дитсадків Решетилівського району в листопаді й на початку грудня минулого року.
Тоді приватна компанія – постачальник природного газу, яким опалювали згадані заклади, відмовилася надавати блакитне паливо через заборгованість за нього у понад два мільйони гривень (разом із пенею вона зростала ще майже на мільйон). А борги виникли через те, що раніше шукати альтернативу дорогущому газу в районі, м’яко кажучи, не поспішали. Як і закривати малокомплектні школи з їхніми астрономічними сумами витрат на одного учня та створювати об’єднані територіальні громади зі значно потужнішим фінансовим ресурсом.
Дійшло до того, що батьки учнів сільських шкіл, протестуючи проти холоднечі у класах та малопривабливої перспективи кількамісячних вимушених «канікул» для своїх дітей, почали перекривати стратегічну автомагістраль Київ–Харків… Зрештою борги таки погасили й навчально-виховний процес поновили.
Хоча для цього, скажімо, уродженцю Решетилівського району, голові обласної ради Олександру Біленькому, котрий активно патронує рідний край, довелося пожертвувати понад 200 тис. грн із особистих заощаджень.

Степан ВАСИЛЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий