Чим годувати корівку взимку

Чим годувати корівку взимку

Взимку тварини потребують висококалорійного корму. Годувати їх слід тричі на добу з рівним інтервалом між прийомами їжі. При цьому в раціоні слід збільшити частку концентратів і коренеплодів. Приблизний раціон виглядає так: сіно з багаторічних трав (частину можна замінити соломою); силос; бульби картоплі, гарбуз, морква; фуражне сіно; спеціальний корм із соєвого білка. Зернові корми повинні видаватися вранці і в обід, грубі – протягом одного годування. За добу корівка повинна з’їдати від 30 до 40 кг збалансованих кормів.
Урізноманітнити раціон в холодну пору можна половою. Безпосередньо перед видачею продукт потрібно просіяти і зволожити. Горілу, засмічену, запліснявілу полову слід відбракувати.
Гілковий корм – цінна вітамінна підгодівля. Сюди входять віники з берези, осики, акації, верби, тополі, клена. Поживність таких гілок дуже подібна до соломи. Однак давати постійно такі віники не рекомендується — щонайбільше місяць, потім робити перерву на 10–15 днів.
Солом’яна різка озимих культур також заслуговує на увагу. Перед видачею продукт слід зволожити підсоленою теплою водою. «Страва» завжди повинна подаватися коровам в свіжому вигляді, тому її приготування слід починати за 15–20 хвилин до вживання. Солома злакових культур (ячмінна, вівсяна) подається корівкам у незмінному вигляді, а яру солому краще попередньо подрібнювати.
Досить поширена помилка у годівлі – переведення тварини на дворазове годування у холодну пору року та різке переведення з одного корму на інший. Також надмірне годування концентратами може призвести до підвищення кислотності в шлунково-кишковому тракті і поганої засвоюваності вітамінів.

Вікторія Палажченко.

Поділися:

Добавить комментарий