Чим підприємці можуть допомогти полтавській медицині, а влада – підприємцям

Чим підприємці можуть допомогти полтавській медицині, а влада – підприємцям

Саме такими були основні теми неформальної зустрічі представників бізнесу та владних структур, яка відбулася минулого тижня на свіжому повітрі біля Полтавського міського парку «Перемога».

Відкриваючи зустріч, лідер «Рідного міста», член Ради підприємців Полтави Олександр Удовіченко зазначив, що у ситуації, яка складалася, бізнес і влада повинні об’єднатися. На ділову зустріч прибули представники різних бізнесових структур і громадських організацій, підприємців, представники влади міста. Необхідно разом обговорити проблеми, які є на сьогодні, допомогти закладам охорони здоров’я Полтави у забезпеченні устаткуванням, матеріалами, щоб належним чином протистояти епідемії коронавірусу. Мова не йде про банальний збір коштів, наголосив Олександр Удовіченко. Департамент охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому оприлюднив потребу міських медзакладів у спеціальному обладнанні, засобах захисту. Соціально відповідальний бізнес визначає і координує дії через Раду підприємців Полтави, щоб раціонально і ефективно використати матеріальні ресурси, пропорційно задовольнити потреби лікарень, уникнути різноманітних накладок, чиновницької тяганини. Кошти підприємців повинні мати лише цільове, адресне спрямування.
Директорка департаменту охорони здоров’я та соціального захисту Полтавської міськради Вікторія Лоза зазначила: щоб бути готовими до боротьби із коронавірусом, обласний центр треба забезпечити тест-системами хоча б на 15–20% від загальної кількості населення. У випадку розповсюдження хвороби лікарняні заклади Полтави на перший час забезпечені медичним обладнанням. Але існує потреба в апаратах штучного дихання, засобах захисту медичних працівників тощо.
Досвідом співпраці з китайськими партнерами поділився Євген Лихожон, засновник групи компаній «Явір-2000»: «Якщо тест-системи в Україні зараз коштують понад 300 гривень, то китайська державна компанія нам їх продала по три долари. Закуплено 10 тисяч тест-систем, найближчим часом вони надійдуть полтавським медикам».
Заступник міського голови Полтави з питань житлово-комунального господарства Олексій Чепурко розповів, що через Раду підприємців усі бажаючі допомогти можуть повідомити про конкретні суми, департамент охорони здоров’я проінформує про нагальні потреби.
Проблематику приміського транспортного перевезення, внаслідок припинення якого можуть зупинитися і підприємства, які працюють на медичну галузь, порушив голова Ради директорів Полтави, голова правління ПАТ «Полтавський завод медичного скла» Олександр Кудацький. Очільник громадського об’єднання «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань звернув увагу представників владних структур на проблеми, що виникли у підприємців, які торгують продуктами харчування, що швидко псуються, зокрема фруктами та овочами. Внаслідок закриття офіційних ринків полтавці вимушені купляти їх у супермакетах, де, на думку підприємців, ризик заразитися навіть більший, ніж на свіжому повітрі, а корисні для організму людини фрукти й овочі, закуплені дрібними підприємцями, можуть згнити на складах.
Зустріч підсумував голова Ради підприємців Полтави Євген Ніколаєнко, який координуватиме необхідні заходи. Він наголосив: «Департамент охорони здоров’я надав список обладнання, медикаментів, необхідних для боротьби з коронавірусом. Як зазначив Євген Лихожон зі свого досвіду спілкування з партнерами у Китаї, вірус у них з’явився ще у жовтні, а безпосередньо епідемія розпочалася у січні-лютому, тож не треба чекати. Давайте визначимося, що робити, щоб бути готовими дати відсіч хворобі».

Анатолій ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий