Чим відрізняються сорти від гібридів?

Чим відрізняються сорти від гібридів?

Не одне століття вчені борються з природою, вирощують культури, які не з’явилися б природним шляхом. Кожного сторіччя з’являються нові досягнення, але дослідники на цьому не зупиняються, маючи лише одну мету – виростити рослини, які можуть за будь-яких умов давати хороший врожай.

Основні поняття

Сорт – це рослини, об’єднані в групи за певними ознаками. Вони схожі за своїми особливостями, але можуть відрізнятися зовнішніми параметрами. Насіння сортової культури зберігають усі генетичні ознаки, тому цю рослину можна щорічно культивувати.
Гібрид – це унікальне створіння, отримане шляхом схрещування декількох чистих видів. У результаті виходить культура з поліпшеними ознаками. Особливість полягає в тому, що всі представники мають однаковий генотип (набір спадкової інформації). Як результат – нащадки не можуть мати характеристики родоначальної культури. Таким чином насіння не несе потрібну генетичну інформацію, і в більшості випадків рослини взагалі не можуть розмножуватися.
Однозначно відповісти, що краще вибрати – сорт чи гібрид – складно. Одні городники садять виключно чисті культури, вважаючи, що вони мають більш виражені смакові характеристики. Інші – обирають вирощування розсади й висаджування гібридних сортів, оскільки їх приваблюють поліпшені показники врожайності.

Особливості та ключові відмінності

У перекладі з латинської мови слово «гібрид» означає суміш. У ньому поєднуються позитивні характеристики декількох чистих сортів. У результаті є хороший урожай, але немає здатного до репродукції посівного матеріалу.
Перша ключова відмінність сорту від гібрида – можливість культивувати рослини з отриманого насіння.
Для вирощування чистих видів необхідно створити умови, що виключають виродження сорту (територіальна ізоляція, відсутність яких-небудь інших культур та ін.).
Селективні заходи (схрещування), що дозволяють отримати гібридне насіння, проводяться щодня не менше 3 місяців. Тож його вартість вища за звичайний посівний матеріал.
У ряді випадків гібрид може не дати очікуваного результату. Потрібна його правильна підготовка й відповідний агрофон (певний грунт, мінеральне підживлення, вологість й ін.). Крім того, при виборі гібриду слід враховувати, чи районована ця рослина.
Аналізуючи зазначене, можна зробити висновок, що і сорти, й гібриди мають свої недоліки й переваги. Тож остаточний вибір залежить виключно від індивідуальних уподобань городників.
https://luckyseed.ua/

Поділися:

Добавить комментарий