Бур’яни на ділянці – це головний біль для кожного дачника. Доводиться докладати чималих зусиль, щоб підтримувати сад та город у доглянутому вигляді та виконувати регулярне прополювання. Однак можна зробити простіше, використовуючи мульчу, яка спростить догляд за ділянкою.
Трава
Скошена трава – це найпростіший матеріал для мульчування, який вибирає багато хто. Але приблизно через місяць доведеться повторно мульчувати ґрунт, оскільки скошена трава почне всихати й зменшуватися в об’ємі.
Тирса
Тирсу можна використовувати дрібну або більшу. Бажано віддавати перевагу листяній тирсі. Деякі дачники вибирають хвойну, забуваючи, що вона не підходить для багатьох рослин. Хвойну тирсу можна застосовувати тільки для лохини, рододендронів, вересів та інших хвойних рослин.
Торф
Торфом є сенс мульчувати лише малину та інші ягідні чагарники. Але слід розуміти, що торф повністю не позбавляє бур’янів, хоча їхня кількість значно зменшується. Головна користь застосування торфу полягає в тому, що ґрунт стає більш пухким.
Картон та папір
Багато хто здивується, але папір і картон також можна використовувати для мульчування своїх грядок. Достатньо розкласти під кущами мокрі газети товстим шаром. Бажано використовувати картон, тому що цей матеріал більш щільний. Головний мінус такого мульчування – це естетичний зовнішній вигляд ділянки. Хоча якщо немає часу, але залишилася макулатура, чому б і ні?
Геотекстиль
Геотекстиль можна назвати одним із найкращих матеріалів для мульчування. Єдиний недолік полягає у високій вартості. Також варто пам’ятати про трудомісткий процес.
Кора сосни або модрини
Це одне з найкрасивіших рішень для хвойних. Мульча з кори служить близько сезону, але тут багато залежить від її розміру. Якщо кора невелика, то про тривалий термін служби варто забути. Також варто пам’ятати, що кора поступово втрачає колір і починає змішуватися із землею. Фахівці рекомендують робити шар 10 сантиметрів, у цьому випадку вона збережеться досить довго.
Гравій
Мульчу з гравію можна робити під розаріями, хвойними та листяними чагарниками. Гравій служитиме на ділянці довго, проте зрідка слід контролювати шар і досипати необхідну кількість. Бур’яни через гравій можуть проростати, але їх кількість буде незначною.
Шкаралупа кедрового горіха
Цей матеріал можна назвати одним із найкрасивіших. Єдина проблема – це складність його «збору». Зібрати значну кількість шкаралупи кедрового горіха не просто, хоча можна знайти магазини, що займаються її реалізацією.
За матеріалами інтернет-ресурсів.