Інформаційний кур’єр

Члени сімей загиблих учасників АТО та ООС набули право на отримання додаткових соціальних гарантій

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 року № 190 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до порядків надання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників Антитерористичної операції, Операції об’єднаних сил. Постанова набрала чинності 12 березня 2021 року.
До 12 березня 2021 року право на отримання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням мали особи з інвалідністю внаслідок війни/учасники бойових дій/учасники війни з числа учасників Антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі – учасники АТО/ООС).
З 12 березня 2021 року право на отримання вказаних послуг також набули члени сімей загиблих (померлих) таких осіб. Крім того, можливість отримання послуг із психологічної реабілітації надано дружинам (чоловікам) учасників АТО/ООС та Революції Гідності.
Для отримання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.
В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява та надається наступний пакет документів: копія посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів; учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та учасниками війни – також копія військового квитка (за наявності) та копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в Антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус); для осіб з інвалідністю внаслідок війни, які бажають отримати послуги соціальної та професійної адаптації, додається копія індивідуальної програми реабілітації.
Для одержання путівки на санаторно-курортне лікування необхідно перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Для взяття на облік до управління соціального захисту населення подаються заява, медична довідка лікувальної установи за формою № 070/0, копія відповідного посвідчення, а учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та учасниками війни – також копія військового квитка (за наявності) та копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в Антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).
Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо звернутися до департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за телефонами: (0532) 68-12-76, 68-12-34.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту
населення облдержадміністрації

Поділися:

Добавить комментарий