Чому нові меблі  тхнуть хімією

Чому нові меблі тхнуть хімією

Купівля нових меблів – завжди приємна подія для родини. У такий спосіб ми прагнемо наповнити оселю затишком. Однак разом із новими шафами, тумбочками, комодами в будинку з’являється і специфічний хімічний запах. Про що він свідчить і як його позбутися, пересічному покупцеві зазвичай не зрозуміло. Тож замість радості від придбаних речей, наростає тривога за здоров’я домашніх, які тижнями змушені вдихати різкий задушливий запах.

У сучасному виробництві меблів дуже рідко використовується натуральне дерево. Цей матеріал дорогий, тож його замінили деревиною в пресованому вигляді, обробленою промисловим клеєм для підвищення показників міцності та щільності виробів. Ідеться про МДФ та ДСП.
Абревіатура МДФ відповідає англійській назві, яка в перекладі розшифровується як дрібнодисперсійна фракція. Власне, це деревноволокниста плита середньої щільності, що виготовляється з дрібних відходів деревини. Їх протирають, сушать, після чого скріпляють докупи за допомогою, зокрема, парафіну. Тож у більшості випадків меблі з МДВ можна вважати екологічно безпечними.
Інша справа – ДСП, тобто деревно-стружкова плита, що отримується методом гарячого пресування стружки, змішаної із синтетичними смолами.
Сьогодні ДСП – найзатребуваніший матеріал для виготовлення корпусних меблів. Він міцний, легко піддається механічний обробці й фарбуванню, а коштує дешево. Головним ризиком є наявність у його складі формальдегідних смол, якими скріплюються часточки деревини. Саме формальдегід – джерело неприємного запаху від нових меблів. Формальдегід токсичний, здатний подразнювати слизову очей, горла, а вищі за визначені в нормативах концентрації можуть викликати напад астми.
Згідно з міжнародними стандартами меблям, виготовленим із ДСП, в обов’язковому порядку має бути присвоєний клас токсичності Е1 чи Е2. Перший клас (Е1) передбачає мінімальний показник випаровування формальдегіду, що вважається безпечним для організму людини. Меблі такого класу дозволяється встановлювати в житлових приміщеннях. Другий клас (Е2) допустимий тільки для вуличних меблів.
Купуючи нові меблі, важливо не тільки вивчити всю інформацію про рівень виділення формальдегіду в супровідних документах, а й звернути увагу на такі зовнішні недоліки, як відколи, тріщини, необроблені поверхні. Саме через ці ділянки інтенсивніше буде виділятися токсична речовина, неприємний різкий запах.
Недобросовісні виробники закривають шпоною (тонкі деревяні листи) чи обробляють лаком тільки лицьові поверхні виробів, а бічні й задні залишають зовсім не обробленими, і з них у повітря потрапляє усе, що повинно було б затримуватися всередині. Помітивши проблему вже вдома, обов’язково покрийте голі зрізи силіконом, акриловим лаком чи рідким склом. Можна скористатися також меблевою крайкою чи навіть звичайним скотчем. Головне, щоб не було прямого контакту ДСП і повітря.
Кімнату, де встановлені нові меблі, потрібно якомога частіше провітрювати. Позбутися неприємних запахів допоможуть і народні методи. Розмістіть на меблях блюдця з сіллю та пакетики з чаєм. Ці засоби активно вбирають усі запахи. Вони допоможуть і у випадках, якщо нові меблі покриті неякісними лаками чи виготовлені із замінників шкіри, дешевого пластику.
Щотри дні використані сіль і чай треба викидати і класти на їхнє місце нові порції. Так слід повторювати кілька тижнів.

Із відкритих інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий