Чорні, білі, кольорові…

Чорні, білі, кольорові…

Небайдужа майстриня дарує жінкам-поліцейським захисні дизайнерські маски з вишивкою

Полтавська майстриня Ірина Григорова закликає небайдужих забезпечити засобами індивідуального захисту тих, хто знаходиться сьогодні на передовій у боротьбі з коронавірусом.

Ірина – директор творчого культурно-освітнього центру «Артланд». Вона запустила флешмоб # даруюмаску. Її мета – залучити до благодійної акції з пошиття захисних масок якомога більше небайдужих людей, щоб убезпечити тих, хто сьогодні не може піти на карантин: поліцейських, медиків, прикордонників, правоохоронців, працівників служби порятунку…
– Ідея у мене народилася 21 березня вранці, а вже наступного дня я відправила «Новою поштою» перші п’ять масок ручної роботи до Києва, – розповідає майстриня. – В столичному карному розшуку працює моя донька Людмила Мазур, яка пішла професійною стежкою свого батька, котрий загинув при виконанні службових обов’язків. Тож Люда разом зі своїми колежанками першими з’явилися на роботі в дизайнерських лляних масках чорного кольору з вишитими візерунками.
Наділи маски від Ірини Григорової й деякі поліцейські Полтави, а також медичні працівники.
Після того, як Ірина розмістила повідомлення на своїй сторінці у Facebook про те, що вона виготовляє і дарує дизайнерські захисні маски, його за кілька годин «лайкнули» 400 осіб і 200 зробили репост. Заявки посипалися практично з усієї України. Стало зрозуміло, що п’ять швачок не зможуть впоратися з таким обсягом замовлень, хоч будуть сидіти над ними запівніч. Зазвичай рукодільниці займалися створенням авторських віночків, але тепер ситуація в країні змінилася, і вони взялися за виготовлення захисних масок. Зараз прийом заявок припинено до тих пір, поки не будуть виконані вже прийняті замовлення. Адже кожна маска з ручною вишивкою хрестиком – це не ширвжиток, а справжній витвір мистецтва, тому вимагає певних часових затрат.
За побажанням своїх замовниць, творча швейна майстерня захисні засоби спочатку виготовляла з тканини чорного кольору, а згодом у хід пішла біла й кольорова. Маски багаторазового використання виконуються за анатомічною будовою обличчя, всередині мають отвір для вставки захисної прокладки.
– У мене достатньо полотна, є викрійки, я з радістю поділюся ними з тими, хто підключиться до флешмобу, – каже Ірина Григорова. – Ми б шили чорні для поліцейських, хтось білі – для медиків… Вони сьогодні на передовій, і кожен може їм допомогти. Мій номер телефону: 050-522-4-666.
Ось лише один із численних відгуків, які приходять на сторінку Ірини Григорової: «Я – Ірина Москаленко, начальник відділу ювенальної поліції області. Працюю з дітьми та їхніми батьками, які належать до різних верств населення, з органами державної влади та місцевого самоврядування. Дякую вам за таку ініціативу. Була приємно здивована такою пропозицією – отримати в подарунок для поліцейських-дівчат індивідуальну авторську маску !!! Нашу націю з такими українцями, як ви, ніщо не переможе!!!».

Ганна ВОЛКОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий