“Чорноморець” – “Ворскла” – 0:1

Останній матч футбольного сезону 2018 року української Прем’єр-ліги “Ворскла” зіграла на виїзді в Одесі з місцевим “Чорноморцем”. Учасники цього протистояння підійшли до фінішу сезону на протилежних полюсах турнірної таблиці. Тож прихильники одеситів особливо нічого не очікували. Однак вже на першій хвилині господарі могли вийти вперед в результаті прицільного удару Коваля, який був блокований.
Втім чуда не сталося. “Чорноморець” достатньо швидко пропустив. Вже на четвертій хвилині після подачі кутового Литовченко зумів відбити удар головою від Кареки, але “чорноморці” не спрацювали у захисті, що дозволило Чеснакову підібрати відбитий м’яч і прострелити у ближній кут воротарського майданчика, а Чижов з першого дотику переправив м’яч у ворота господарів – 0:1. Надалі “Ворскла” продовжувала атакувати, по тому гра навіть заспокоїлася. І, незважаючи на те, що у другій половині тайму “ворскляни” віддали м’яч супернику, різниця у класі між “Чорноморцем” і учасником Єврокубку відчувалася. Залишається додати, що на 27-й хвилині міг відзначитися бразильський тандем полтавців – Артур віддав м’яч Кареці, але той не скористався зручною ситуацією, пробив невдало, і воротар зафіксував м’яч у руках.
Другий тайм видався різноманітним – гра була то доволі динамічною, то дещо млявою. Командам не вдалося створити жодного з пам’ятних моментів. Слід відзначити лише кілька ударів підопічних Сачка з дальньої відстані. Найближчим до взяття воріт був Саків. “Ворсклі” вдавалися непогані комбінації, але завершального удару не вистачало. “Чорноморець” за кілька хвилин до фінального свистка активізувався, та, окрім напівмоментів, нічого не створив.
Натомість відзначилися уболівальники одеситів. На трибунах одеських фанів у другому таймі почався безлад. Арбітр двічі зупиняв гру, і вже здавалося, що вона завершиться достроково. Однак рефері не став нікому псувати настрій.
У офіційному повідомленні поліції сказано, що уболівальники однієї з команд на стадіоні підпалили фаєри та крісла, чим порушили порядок. Поліцейські після гри затримали 12 фанатів та доставили до Приморського відділу поліції. Дехто з уболівальників виявив злісну непокору поліцейським. Наразі з’ясовуються обставини події. Щодо фанатів, то можуть бути відкриті кримінальні справи за статтями “Дрібне хуліганство” та “Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського”, повідомив офіційний сайт Національної поліції в Одеській області.
Увага громадськості була прикута ще до однієї події в ході матчу. Уболівальнки “Чорноморця” вивісили декілька промовистих банерів. На стадіоні було помічено відразу два полотна. Одне – з написом “Кремль, покайся”. А на іншому перераховувалися назви українських суден, захоплених військово-морськими силами Росії у Керченській протоці.
Чергова перемога “Ворскли”, котра не стала несподіванкою, зберегла їй місце у чільній шістці. У наступному турі, котрий нас чекає вже у лютому 2019 року, “Ворскла” у рідних стінах протистоятиме львівським “Карпатам”. На зимову перерву вона йде з активом у 27 очок та 5-м місцем у таблиці.
Команду “Ворскли” у звітній грі захищали: Шуст, Пердута, Чеснаков, Чижов, Артур (Кане, 85), Габелюк (Мисик, 90+3), Саків, Гіоргадзе, Ребенок, Шарпар, Карека (Сергійчук, 74).