"Чорноморець" – "Ворскла" – 1:2

«Чорноморець» – «Ворскла» – 1:2

Уже другий тиждень поспіль полтавська «Ворскла» вимушена грати в умовах справжнього футбольного цейтноту. «Ворскляни» одночасно змагаються в груповому етапі Ліги Європи, Прем’єр-лізі, а тепер – і в Кубку України. До честі гравців клубу, поки що з усіма поставленими завданнями вони справляються «на відмінно». Не став винятком і матч в Одесі, де полтавці змагалися за вихід до 1/4 фіналу Кубка України.
Враховуючи напружений графік поєдинків («Ворскла» гратиме дві гри поспіль і наступного тижня), а також те, що матчі Ліги Європи є для клубу пріоритетними, Василь Сачко дав перепочинок чи не половині гравців «основи». Та, як з’ясувалося пізніше, це не завадило «ворсклянам» здолати опір «Чорноморця». Господарям майданчика не можна дорікнути за відсутність самовіддачі, але не менше завзяття демонстрував і напіврезервний склад полтавців. Команда «зловила» свою гру і продовжила переможну серію, довівши, що перемоги над «Карабахом» в Лізі Європи та «Олімпіком» в чемпіонаті Прем’єр-ліги були не випадковими.
Із перших хвилин матчу «Ворскла» показала, що приїхала до Одеси за перемогою. Полтавці більше контролювали м’яч і сміливіше йшли в атаку. Не можна сказати, що одеситам вже варто було панікувати, але перевага «ворсклян» була відчутною. Слід відзначити Кане, який в першому таймі був нестримний, сам розвивав атаки, роздавав паси і опинявся в карному майданчику господарів на ударних позиціях. Десь із середини тайму жвавіше заграв і «Чорноморець». Але відчувалося, що специфіка кубкового матчу впливає на стиль гри обох команд – ніхто не хотів пропустити першого м’яча, адже він міг виявитися й вирішальним. Тож на перерву команди пішли за нульового рахунку.
На початку другого тайму знову ж активніше діяли «ворскляни» – проходи по флангах з подальшими навісами неабияк дошкуляли захисним редутам одеситів. Та першими забити м’яч могли саме вони. Чудовий момент був у Штогріна, але удар головою з центру штрафного майданчика, на щастя для полтавців, був невлучним. Майже одразу спрацювало «залізне» правило футболу: не забиваєш ти – забивають тобі. Саків метрів з 30 зробив потужний удар, м’яч ударився об газон прямо перед голкіпером одеситів і влетів у ворота – 0:1!
А за кілька хвилин «Чорноморець» пропустив і другий м’яч. Його з пенальті забив Карека. Вболівальники полтавського і одеського клубів можуть мати різні думки стосовно того, чи був пенальті призначений справедливо (м’яч просто потрапив у руку Карноза), але арбітр матчу вказав на одинадцятиметрову позначку, і на табло засвітився рахунок 0:2.
Одразу після цього одеські фанати закидали поле димовими шашками та петардами, пролунав потужний вибух. На щастя, ніхто не постраждав. Суддя зустрічі спочатку витримував паузу, а потім навіть повів команди у підтрибунні приміщення. До речі, й під час минулої гри «Чорноморця» у Прем’єр-лізі через дії одеських фанатів матч доводилося зупиняти.
З часом пристрасті трохи вляглися, дим розсіявся, і футболісти продовжили гру. До того ж перепочинок пішов на користь одеситам. Під час розіграшу першого ж (після поновлення гри) кутового воротар полтавців Ткаченко зіграв невдало, і Грачов ударом головою скоротив рахунок – 1:2.
Одесити робили все можливе, щоб врятувати гру, але «Ворскла» грамотно грала в обороні, а наприкінці зустрічі навіть могла збільшити рахунок, але Сергійчук не використав гарний момент, пробивши у воротаря. Не допоміг одеситам і додатковий час, який призначив арбітр. «Ворскляни» святкують перемогу і виходять в 1/4 фіналу Кубка України.
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Ткаченко, Якубу, Гіоргадзе, Кане, Саків, Скляр, Мартиненко, Одарюк (Сапай, 57), Мисик, Габелок (Мазур, 87), Карека (Сергійчук, 71).
Результати інших матчів 1/8 фіналу Кубка України: «Минай» – «Динамо» – 1:3, «Калуш» – «Дніпро-1» – 0:3, «Гірник» – «Львів» – 0:1, «Інгулець» – «Маріуполь» – 3:1, «Черкащина-Академія» – «Карпати» – 0:1, «Шахтар» – «Олімпік» – 3:2, «Десна» – «Зоря» – 1:1 (пенальті – 4:5).