Чудасія із солоного тіста

Чудасія із солоного тіста

Слово «тістопластика» здається дивним тільки тим, хто ніколи не бачив симпатичних фігурок, виготовлених у цій техніці. Останніми роками цікавість рукодільниць до роботи із солоним тістом помітно зросла. По-перше, це заняття має майже цілющу здатність заспокоювати, знімати психологічну напругу. По-друге, воно ідеально підходить для спільної творчості з малечею. По-третє, «шедеври» із солоного тіста чудово зберігаються і довгий час радують своїх власників.
Найголовніший інгредієнт тістопластики – сіль, саме вона «цементує» тісто, і вироби набувають після висихання достатньої твердості й навіть міцності.

Рецепти незвичайного тіста. Створення іграшок чи сувенірів із солоного тіста не вимагає застосування якихось дорогих матеріалів. Усе, як то кажуть, простіше простого. Необхідні для творчості складники знайдуться на будь-якій кухні.
Рецептів замішування солоного тіста налічуються десятки. Класичним вважається спосіб із використанням солі дрібного помелу. Якщо взяти її 300 грамів, то стільки ж знадобиться і борошна. Води буде достатньо близько 200 мілілітрів.
У велику миску всипте сіль і залийте її приблизно 150 мілілітрами дуже холодної води. Помішуйте до повного розчинення солі. Потім додавайте порціями просіяне борошно й замісіть тісто. Процес замішування продовжте на рівній робочій поверхні. На цьому етапі, за потреби, додайте в тісто решту води. Візьміть до уваги, що якість матеріалу буде кращою, якщо вимішувати його інтенсивно. Однорідність структури не дасть тісту кришитися, розсипатися.
Додаткові компоненти. Інші рецепти замішування солоного тіста передбачають додавання невеликої кількості соняшникової олії, крему для рук, картопляного крохмалю, які забезпечують матеріалу особливу пластичність. Якщо ж додати кілька ложок розведеного у воді клею ПВА, виробу буде гарантована значна міцність.
За бажанням у тісто можна підмішувати розчинені у воді харчові барвники чи натуральні соки з інтенсивним забарвленням (наприклад, буряковий). Утім це не обов’язково, дітлахи з радістю розмалюють уже готові вироби фарбами.
Готове солоне тісто загорніть у поліетиленовий пакет і покладіть на кілька годин у холодильник. Відтак можна приступати до захоплюючого процесу ліплення. Він нічим не відрізняється від знайомої кожному з дитинства роботи з пластиліном.
Інший варіант – скористатися формочками для вирізування фігурного печива. Зазвичай це – кумедні звірята, зірки й квіточки. У таких фігурках можна зробити отвори, щоб надалі підвішувати їх за допомогою тоненької мотузки. Ця ідея дуже доречна, якщо бажаєте прикрасити композицію із сухих гілочок у вазі. Пофарбуйте гілочки зеленою фарбою і розвішайте прикраси-квіточки із солоного тіста.
Процес сушіння. Влітку вироби з тіста можна сушити як надворі, так і в приміщенні – головне, щоб туди регулярно надходив свіжий потік повітря. Тривалість процесу залежить від товщини виробу. В середньому на висихання 1 міліметра тіста знадобиться 24 години.
Холодної пори року вироби із солоного тіста доведеться досушувати в духовці. Отож спочатку залиште їх на кілька днів при кімнатній температурі, а потім перекладіть на застелене пергаментом деко й поставте в холодну духовку. Виставте температуру нагрівання 50 градусів. Через три години збільште температуру до 140 градусів і сушіть вироби ще півгодини. Запечені фігурки залиште охолоджуватися при кімнатній температурі.
Варіанти оздоблення. Наступний етап творчості дуже подобається дітям. Нехай вони розфарбують кожну фігурку так, як підкаже фантазія. Для цієї розваги згодяться будь-які фарби. Однак водорозчинні мають бути густими, щоб не стікали по виробу.
У запеченого тіста шорсткувата фактура, тому якщо бажаєте отримати глянцеву поверхню, застосуйте лак для нігтів. Оздобити готову фігурку можна також за допомогою блискіток: змастіть основу клеєм ПВА і притрусіть блискітками. Особливої привабливості таке сяяння надасть фігуркам у вигляді зірочок.

Поділися:

Добавить комментарий