Чудо архістратига Михаїла

Чудо архістратига Михаїла

Спомин про чудо архістратига Михаїла в Хонах (Колосах) у церковному календарі припадає на 19 вересня. Подія відбулася в ІV столітті.
В Україні архангел Михаїл є одним із найбільш шанованих святих небесних покровителів.

Античне місто Колоси існувало між V століттям до н. е. і XII століттям н.е. Натепер на його місці лише руїни неподалік міста Денізлі в Туреччині. Колоси славилися подіями першохристиянських часів, діяннями апостолів. Тут звучала проповідь святих благовісників Іоана Богослова, Филипа, Варфоломія. До колосян звернув одне зі своїх Послань апостол Павло.
За пророцтвом святих апостолів, поблизу Колос відкрилося чудодійне джерело, у водах якого прочани знаходили зцілення від різних недугів. Велелюбний архангел Михаїл благодіяв тут не тільки християнам, а й язичникам, багато з яких, отримавши зцілення, хрестилися в ім’я Пресвятої Трійці. Саме так відбулося з одним чоловіком, який прийшов до джерела з німою донькою. Після її чудесного зцілення він побудував тут храм, присвячений архістратигу Михаїлу.
Згодом у цьому храмі багато десятиліть служив паламарем благочестивий Архип. Проповідуючи християнство прикладом свого життя, він навернув до віри в Єдиного Бога тисячі людей. Це озлобило затятих язичників, і вони задумали знищити храм разом із паламарем.
Зловмисники викопали рів, який з’єднав в одне русло дві гірські річки, й направили страшну за силою течію на храм. Архип не злякався, він палко молився святому архістратигу Михаїлу, щоб той відвернув біду. І звершилося чудо – архістратиг явився й ударом свого меча відкрив у горі широкий отвір-розщелину, в яку й потекла бурхлива вода. Так, дякуючи чудесному заступництву, храм залишився неушкодженим, а Архип – живим. Злякані язичники розбіглися хто куди. А християни зібралися в храмі й прославили Господа і святого Михаїла подячною молитвою. Відтоді Колоси почали називати Хонами, що означає «отвір», «розщелина».
У нашому народі свято на честь події в Колосах здавна відоме як Михайлове чудо. Цього дня була особлива заборона на працю. І порушувати її мало хто наважувався, адже вважалося, що будь-яке починання може завершитися неприємністю – ламаються інструменти, робота не йде на лад і навіть є ризик отримати травму. Бувало й так, що без видимих на те причин люди зводили нанівець справу, за яку взялися. «Начудив» казали про них, сприймаючи невдачу як покарання за непослух у день Михайлового чуда.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий