Чудо  Архістратига Михаїла

Чудо Архістратига Михаїла

Про чудесний порятунок храму Архістратига Михаїла від злого задуму язичників православні віряни молитовно згадують 19 вересня.

У IV столітті в малоазійській провінції Фрігії (нині територія сучасної Туреччини), неподалік від міста Ієраполя, був споруджений храм на честь святого Архістратига Небесних Сил Михаїла. Його будівництво було вдячністю одного чоловіка за зцілення своєї дочки. За велінням Архістратига Михаїла, який явився батькові уві сні, німа дівчина напилася води з джерела й отримала дар мови. Храм на честь Архістратига було зведено саме біля чудодійного джерела. При ньому невідлучно перебував преподобний Архип, який ніс в церкві послух паламаря.
До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, а і язичники, при цьому багато з них відрікалися від ідолів і наверталися до віри в Христа.
У своєму озлобленні на християн затяті язичники задумали знищити храм і одночасно погубити благочестивого Архипа. Для цього вони з’єднали в одне русло дві гірські річки й спрямували потужну водну стихію на храм.
Святий Архип щиро молився Архістратигу Михаїлу про відвернення лиха. За його молитвою біля храму явився Архістратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив у горі широку розколину й звелів водам вируючого потоку завернути в неї.
Таким чином храм залишився неушкодженим. Побачивши це чудо, перелякані язичники втекли, а святий Архип разом із християнами, які зібралися біля храму, прославили Бога і дякували святому Архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де було звершене чудо, отримало назву «Хони», що означає «отвір», «розколина».
У народі день вшанування цієї події відомий як «Михайлове чудо». Великим гріхом вважалося цього дня працювати. Чоловіки не рубали сокирою, не стругали, не пиляли й не різали ножем. Жінки не пряли й не ткали. Боялися, щоб не сталося нещасного випадку.
Старші люди переповідали історії, що будь-яка робота цього дня може перетворитися на «чудасію» – піде вранці людина працювати в поле, то так до вечора у безпам’ятстві нивою і блукатиме. Отож селяни намагалися відкласти роботу на наступний день.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий