Чумацька криниця, “Веселий ліхтар”, “Карасики”…

Чумацька криниця, “Веселий ліхтар”, “Карасики”…

Більше 3 мільйонів гривень вклала минулого року “Агрофірма “Добробут” у соціальну сферу. Ці кошти спрямували в освіту, медицину, спорт і культуру в громадах, де працює підприємство. Це сільгосппідприємство, що входить до агропромхолдингу “Астарта-Київ”, розпочало роботу в Козельщинському районі у 2004 році. Нині тут працює близько 900 чоловік.

За минулий рік компанія сплатила понад 150 мільйонів гривень податку, хоча й не увійшла до топ-10 платників податків на Полтавщині. Це місце отримало підприємство “Агрофірма імені Довженка” – колега “Добробуту” – з результатом 181 мільйон гривень сплачених податків.
“Добробут” має понад 36 тисяч гектарів землі, які обробляє у Козельщинському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Решетилівському та Полтавському районах. Основні культури – пшениця, цукровий буряк, кукурудза, соняшник. Нині в агрофірмі утримують 530 голів великої рогатої худоби.
Щодо соціальної сфери, одним із найбільших проектів минулого року було відновлення освяченого колодязя між селами Костівка і Хорішки Козельщинського району. На це виділили 100 тисяч гривень.
– Нам вдалося втілити проект, який колись був проектом, а нині – реалією життя, – говорить заступник генерального директора ТОВ “Агрофірма “Добробут” Анатолій Таранушич. – Такі проекти реалізовуємо не лише в Козельщині, а й у багатьох сільрадах на територіях п’яти районів області.
– Колись цими краями проходив один із багатьох чумацьких шляхів – Бакаїв шлях. Тут чумаки таборилися для ночівлі. Вони й викопали криницю. Воду в ній вважали цілющою. Ініціатор відновлення чумацької криниці – місцевий краєзнавець Іван Кравченко, – розповідає заступник генерального директора ТОВ “Агрофірма “Добробут” Анатолій Таранушич.
Серед інших соціальних проектів підприємства також “Веселий ліхтар”. У його реалізації брали участь кілька шкіл. 40 тисяч гривень отримали учні Шингурівської школи на встановлення у селі Перегонівка Кобеляцького району двох ліхтарів на сонячних батареях.
– Вони заслужили фінансування завдяки якісному підходу до вирішення запропонованого завдання, – зазначив Анатолій Таранушич.
Агрофірма підтримала ще один учнівський проект – “Карасики”. Його представляли учні Бреусівської школи Козельщинського району. Школярі та їхні наставники вибороли право отримати 35 тисяч гривень. На ці кошти біля навчального закладу встановили дві бесідки.
Директор Кобеляцького навчально-реабілітаційного центру Валентина Шпорт розповідає: волонтери й працівники “Добробуту” проводять для дітей майстер-класи, організовують творчі майстерні.
– Завдяки “Добробуту” всі населені пункти нашої сільради освітлені. Дитячий садочок – це забуте приміщення колишнього колгоспу. На сьогодні воно відновлене, – зазначила голова Красненської сільської ради Анна Зайченко. – У минулому році ми побудували прекрасний ігровий майданчик.
У цьому році підприємство також планує інвестувати в соціальну сферу. Адже співпраця й підтримка людей, чиї землі обробляє “Агрофірма “Добробут”, – один із головних напрямків роботи агропромхолдингу “Астарта-Київ”.

ГО “Полтавщина Аграрна”.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий