Чужі війни, свій біль…

Чужі війни, свій біль…

Майже 330 тисяч українців брали участь у воєнних протистояннях останньої чверті минулого століття – в Афганістані, В’єтнамі, Єгипті, Лівані, Сирії, Анголі, на території колишньої Югославії та в багатьох інших «гарячих точках». Тисячі українських воїнів не повернулися додому.

У День вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництво області й Полтави, представники депутатського корпусу обласної та міської рад, учасники бойових дій в Афганістані, представники громадських організацій ветеранів-інтернаціоналістів, небайдужі полтавці зібралися біля пам’ятника «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані у 1979–1989 роках», що в обласному центрі.
Присутні взяли участь у пам’ятному заході, поклали квіти до меморіалу і вшанували пам’ять полеглих воїнів хвилиною мовчання. Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, заступник Полтавського міського голови Світлана Нестуля вручили відзнаки міністра оборони України, почесні грамоти Міністерства оборони України, медалі «За єдність України», «Патріоту незалежної України», почесні грамоти виконавчого комітету Полтавської міської ради понад 20 жителям міста й області.
* * *
У Полтавській ОДА з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулася традиційна зустріч керівництва області з активом обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану, міських та районних організацій ветеранів війни в Афганістані. Участь у заході взяла заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.
«Ваші професіоналізм, досвід, моральні якості й активна громадянська позиція потрібні Україні. Ви – приклад для молоді», – зазначила Катерина Рижеченко.
Депутат обласної ради Руслан Рогов зауважив, що найбільша потреба ветеранів – це повага: «Насамперед влада повинна розуміти, що ветерани – це саме ті люди, яким треба не просто приділяти час, а перейматися їхніми проблемами».
Пам’ять полеглих бійців вшанували хвилиною мовчання. Активістів ветеранського афганського руху нагородили почесними грамотами облдержадміністрації, обласної ради, обласного військового комісаріату та медалями Української спілки ветеранів Афганістану.

За матеріалами офіційного сайта Полтавської ОДА підготував Андрій СОВА.
* * *
У Великобагачанській ОТГ урочисті заходи з нагоди пам’ятної дати почалися покладанням квітів на могили загиблих і померлих воїнів-афганців, воїнів-інтернаціоналістів. У селах громади зібралися голови ветеранських організацій, небайдужі краяни, представники влади, щоб разом згадати про мужність, сміливість та вірність присязі воїнів-афганців, які були змушені брати участь у чужій війні.
У Великобагачанській ОТГ пишаються земляком Геннадієм Захарченком, котрий героїчно поліг у 1983 році. За мужність і відвагу він нагороджений двома орденами Червоної Зірки (одним – посмертно). На честь Геннадія Захарченка названа вулиця у його рідному селищі, для вшанування героя на ній встановлений пам’ятний знак. За ним постійно доглядає житель вулиці Григорій Андрійович Сидорук, учасник бойових дій на території інших держав.
До могили Геннадія Захарченка, пам’ятного знака та меморіальної дошки на будинку, де проживав герой, земляки поклали квіти.
Традиційно центральною вулицею Великої Багачки пройшла пам’ятна хода за участю представників влади, керівників установ та організацій, воїнів-інтернаціоналістів, педагогів та старшокласників, інших представників громади. Біля пам’ятного знака воїнам-афганцям відбувся мітинг. Із промовами виступили селищний голова Юрій Саковський, голова районної ради Григорій Полтавець, в. о. голови РДА Андрій Филипась, депутат обласної ради Олег Діденко, голова районної організації УСВА Володимир Галенко.
Юрій Саковський повідомив, що днями громаду відвідали діючий голова Полтавського обласного відділення УСВА Олександр Расько та почесний голова Валерій Корчуков, які привезли із собою важливе для оснащення кабінету захисту Вітчизни опорного закладу «Великобагачанський ЗЗСО І–ІІІ ступенів» військово-тренувальне знаряддя. Під час урочистих заходів Юрій Саковський передав його учню 10-го класу Дмитру Шепелю.
Присутні поклали квіти до пам’ятних знаків воїнам-афганцям, воїнам АТО, до Меморіалу слави, вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих і померлих.
Із нагоди пам’ятної дати відбувся також концерт. Великобагачанський селищний голова Юрій Саковський вручив воїнам-ветеранам нагороди – медалі «За звитягу» й медалі «За заслуги» першого та другого ступенів, грамоти Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).
Згідно з Указом Президента України № 53/2020 від 14.02.2020 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» голову громадської організації «Великобагачанська районна організація ветеранів війни в Афганістані», учасника бойових дій в Афганістані Володимира Івановича Галенка нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді та активну громадську діяльність.

Прес-служба виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради.

Поділися:

Добавить комментарий