#ЧужихДітейНеБуває

#ЧужихДітейНеБуває

У серпні 2018 року набрав чинності другий пакет законів, розроблений у рамках ініціативи Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває. Документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.
Не платити аліменти буде невигідно. Якщо заборгованість перевищує один рік, на суму боргу нараховуватиметься пеня 20 відсотків. Якщо заборгованість перевищить 2 роки – переплата сягне 30 відсотків. А тим, хто не платить 3 роки й більше, доведеться заплатити додаткові 50 відсотків від суми боргу. Варто зауважити, що термін обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів рахуватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.
Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його ухвалення. Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження і перераховуватимуться стягувачу.
Серед інших новацій:
– збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину;
– автоматичний арешт коштів боржників;
– притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт;
– звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків у випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки;
– на період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави;
– обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
Неплатникам аліментів – не місце в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Громадяни, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців, а заборгованість чиновника, що перевищує 12 місяців, буде підставою для його звільнення.
Передбачена і система мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають гроші у розвиток дітей. Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги.

Дар’я БРИНДАК
Виконуюча обов’язки начальника головного територіального управління юстиції
у Полтавській області

Поділися:

Добавить комментарий