Минулого року Україна вдесяте долучилася до Міжнародного фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Творче змагання проводиться з метою зібрати світлини для ілюстрування статей у найпопулярнішій у світі онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» і таким чином розповісти мільйонам читачів про унікальні пам’ятки у різних куточках планети.
Упродовж 2012–2021 років у ході конкурсу було сфотографовано понад 39 тисяч вітчизняних пам’яток (42%). 3,5 тисячі фотолюбителів і фотомайстрів з України завантажили понад 350 тисяч світлин.
За підсумками минулорічного конкурсу, кращою світлиною з Полтавської області визнано аерофото Мгарського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, що розташований неподалік Лубен, на правому березі Сули. Головна споруда обителі – Спасо-Преображенський собор – є одним із визначних зразків архітектури доби українського бароко. Святиня має статус пам’ятки архітектури національного значення.
Зроблений із «висоти пташиного польоту» знімок обителі належить активній учасниці творчого змагання, харківській фотографині Катерині Поліщук. «Приємне фото за кольорами та освітленням», – так відгукнулася про нього член журі, начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради, архітекторка Надія Лиштва. Інша її колега в журі, краєзнавиця і фотографиня-любителька Наталія Шестакова відзначила, що фото Катерини Поліщук якнайвдаліше передає гармонію пам’ятки і природи.
Наступною за балами світлиною з Полтавщини (з-поміж тих, що не були зроблені з дрона, квадрокоптера чи іншого літального апарата) журі визнало зображення валу Більського городища скіфського часу авторства Романа Зимовця.
За інформацією організатора української частини конкурсу, ГО «Вікімедіа Україна», у Вікісховищі вже є фото 1806 пам’яток із Полтавщини. Це 53% від кількості об’єктів, занесених до відповідного переліку. Тільки минулого року 25 конкурсантів надали 1083 фотороботи із зображенням 368 пам’яток культурної спадщини нашого краю. Причому світлини 89 пам’яток були завантажені вперше.
Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”