Цілюща вода Йордану

Цілюща вода Йордану

Православні християни відзначили Хрещення Господнє, Богоявлення. За доброю традицію на березі Ворскли поблизу села Ковалівка Полтавського району зібралися селяни, численні гості на проведення заходу освячення води.
Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір здійснив обряд освячення води. Бажаючих пірнути в освячену воду було чимало – близько 400 осіб. А для малечі на святі працювали різні атракціони, цікаві вікторини. Сільські художні колективи дарували пісні, колядки та щедрівки.
Свято пройшло завдяки сприянню сільського голови об’єднаної громади Олександра Бублика та його брата, народного депутата України Юрія Бублика.
* * *
Традиційне освячення води відбулося у Полтаві на водозаборі №1 “Полтававодоканалу”. Охочі купалися у спеціально облаштованому басейні. Воду освятив митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ Филип. Цілюща рідина потрапила у кожну оселю, і пити її треба, прохаючи у Господа благословення й зміцнення душевних та тілесних сил. Обряд освячення води також відбувся на першому міському пляжі обласного центру.
* * *
З хресним ходом, святковим богослужінням та традиційним купанням пройшло свято Водохреща у Кременчуці. Благочинний Кременчуцького округу протоієрей Володимир Макогон, духовенство та віруючі Православної церкви Київського патріархату пройшли хресним ходом від Свято-Миколаївського кафедрального собору до площі перед річковим вокзалом, де і відбулося велике водосвяття. Традиційно було проведено освячення води на березі Дніпра біля причалу річкового вокзалу, в районі Демурівської човнової станції та Свято-Преображенського храму на річці Сухий Кагамлик.
Обряди освячення води відбулися також у багатьох містах і селах області.
* * *
Це фото надіслав до редакції “Зорі Полтавщини” багаторічний шанувальник і дописувач нашої газети, колишній лікар-інфекціоніст, 82-річний миргородець Олександр Трохимович Сіваченко.
Він стверджує, що купання в ополонці – найкращий спосіб оздоровлення і профілактики усіляких інфекцій.

Микола БЕЗНОС
Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий