«Ця робота приносила неймовірне задоволення»

«Ця робота приносила неймовірне задоволення»

Унікальні дерев’яні панно на основі орнаментики легендарного Василя Кричевського стали ще однією родзинкою Музею мистецької родини Кричевських

Українські мистці не лишаються осторонь трагічних подій і українського військового лицарства, транслюють світу все те, що відбувається на нашій багатостраждальній і прекрасній землі. Адже творчість – це духовна зброя. Про єдність, силу, мужність і талант українців нині говорять у найвіддаленіших куточках планети.
Нікому й ніколи не скорити нашу волю й не похитнути віру в Перемогу. Бо ми – незламні українці. І щиро цим пишаємося!

Український культурний фонд – унікальна організація, яка підтримує наших мистців і вселяє неймовірну віру в Перемогу нашої неньки України. Завдяки грантовим стипендіям на відновлення культурно-мистецької діяльності кілька десятків українських мистців отримали унікальні можливості втілити свої творчі ідеї.
Вдруге наш колега, завідувач Музею мистецької родини Кричевських, мистець Антон Плохой став одним із стипендіатів лота Українського культурного фонду, подавши конкурсний арт-проєкт, приурочений до 150-ї річниці від дня народження видатного українського архітектора, маляра, графіка, художника декоративно-ужиткового мистецтва, художника театру та кіно, мистецтвознавця, педагога, колекціонера, фундатора стилю українського модерну в національній архітектурі, автора дизайну національного герба України «Тризуб» і перших українських грошей, патріарха великої мистецької родини Кричевських, яка збагатила світове мистецтво кількома видатними художниками, автора проєкту будівлі колишнього Опішнянського гончарного показового пункту Полтавського губернського земства – Василя Григоровича Кричевського.
За творчим задумом Антона – це серія великих ажурних дерев’яних панно на основі орнаментики Василя Кричевського, які мають розташуватися між двома виставковими поверхами Музею мистецької родини Кричевських й утворити новий естетичний простір, що об’єднає музей у цілісну структуру й надасть особливого шарму.
«Ще з дитинства я захоплювався творчістю, особливо подобалося працювати з деревом. Тому й пішов навчатися до Херсонського Таврійського ліцею мистецтв за спеціальністю «Образотворче мистецтво» з додатковою спеціалізацією художньої обробки дерева. Моє захоплення роботою з деревом переросло у справжню любов до нього, тому вступив до Київської академії декоративно-прикладного мистецтва на спеціалізацію декоративно-прикладного мистецтва (кафедра декоративної скульптури, дерева та металу). Дана стипендія – це прекрасна нагода для мене зміцнити свою мистецьку спроможність і водночас зробити важливий внесок у розвиток музею. Я палкий прихильник творчості Василя Кричевського. Захоплююся й вивчаю його унікальні орнаменти. Тому вирішив внести свій дизайнерський вклад в інтер’єр Музею мистецької родини Кричевських», – поділився враженнями мистець.
Протягом трьох місяців Антон провів колосальну роботу – створив п’ять неймовірних дерев’яних панно, які стали черговою родзинкою виставкового простору Музею мистецької родини Кричевських.
«Ця робота приносила неймовірне задоволення. Надзвичайно приємно знову було тримати в руках такі рідні мені інструменти та відчути матеріал. У черговий раз дякую Українському культурному фонду за цю можливість. Все буде Україна! Разом до Перемоги!» – завершує розповідь Антон.
Відтепер відвідувачі Музею мистецької родини Кричевських мають можливість споглядати ще один витвір мистецтва, присвячений творчості талановитої української династії.

Світлана ПРУГЛО
Завідувачка інформаційною службою Національного музею гончарства

Добавить комментарий