Дача розбрату

Дача розбрату

Багаторічну судову тяганину завершено

Інколи історії з реального життя перевершують детективні романи… Як би там не було, але за своєю власністю варто наглядати увесь час, щоб не дочекатися «смаженого півника».

До Полтавського бюро правової допомоги звернулася громадянка, яка є особою з інвалідністю другої групи, з проханням допомогти повернути їй будинок. Вона повідомила, що її покійний чоловік був власником садового будинку та 15 соток землі. У 2010 році позивачка познайомилася із громадянином Ч. та його дружиною, які розповіли, що не мають власного житла, і звернулися із проханням дозволити їм пожити в садовому будинку на осінньо-зимовий період. Жінка погодилася надати в користування цей садовий будиночок, який був порожнім, безоплатно. Грошових коштів за проживання не брала. Але в обмін на проживання попросила доглядати за будинком та сплачувати комунальні послуги.
Наприкінці 2016 року її чоловік, який був власником садового будинку, помер. Коли ж жінка розпочала приймати спадщину після покійного, з’ясувалося, що громадянин Ч., якому вона дозволила жити у садовому будинку, також намагався подати документи до бюро технічної інвентаризації, яке на той час було уповноважене реєструвати право власності на нерухоме майно, аби оформити право власності на вищезгаданий будиночок, мотивуючи тим, що він тривалий час ним користується, а документ, що підтверджує право власності покійного чоловіка громадянки М. на садовий будинок, є втраченим.
Оскільки у ситуації, що склалася, вбачався спір про право на майно, нотаріус відмовив громадянці в оформленні права власності на садовий будинок та рекомендував звернутися до суду з позовом про визнання права власності, надавши їй зразок позовної заяви. Порадою нотаріуса жінка скористалася, проте під час судового розгляду цієї справи громадянин Ч. подавав до суду заяви про те, що нібито саме він має право власності. До того ж він продовжував проживати у цьому садовому будинку та користуватися ним, внаслідок чого позивачка фактично була позбавлена можливості перебувати у приміщенні та користуватися ним.
На надання безоплатної правової допомоги було уповноважено фахівця відділу «Полтавське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвоката Артема Пархоменка. Під час вивчення наданих клієнткою документів було з’ясовано, що місцевий суд задовольнив її позовну заяву, оскільки Полтавським міським управлінням земельних ресурсів було надано інформацію про те, що земельну ділянку під будинком дійсно виділено покійному чоловіку позивачки, про що є записи у відповідних книгах обліку. Між тим, громадянин Ч. оскаржив це рішення районного суду, наполягаючи на тому, що земельна ділянка належить саме йому (як члену садового товариства), а не покійному чоловікові. Тому на момент звернення до Полтавського бюро правової допомоги справа вже перебувала на розгляді у Верховному Суді.
Юристом терміново було складено відзив на касаційну скаргу, у якому детально проаналізовано доводи касаційної скарги громадянина Ч. на предмет відповідності їх вимогам чинного законодавства України та на противагу їм, із посиланням на відповідні правові норми, наведено вагомі аргументи, якими обґрунтовано законність рішення районного суду та справедливість присудження садового будинку саме громадянці М., а не іншій особі. За результатами касаційного перегляду Верховний Суд погодився з доводами юриста, залишивши рішення районного суду без змін і фактично «поставивши крапку» в цій судовій суперечці. Рішення вже стало остаточним і оскарженню не підлягає.
Саме тому, маючи кінцеве рішення суду, яким встановлено, що власником будинку є саме громадянка М., юристом було складено та подано до суду позовну заяву про примусове виселення громадянина Ч. та його дружини із садового будинку, який вони займають всупереч волі власника.
Розглянувши позовну заяву, місцевий суд ухвалив рішення про примусове виселення. Таким чином, права громадянки М. були поновлені, оскільки вона не лише стала номінальним власником садового будиночка, а й отримала можливість проводити у ньому свій час та користуватися під час відпочинку.

Підготовлено за матеріалами Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У разі виникнення питань правового характеру звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56-02-88, або до Полтавського бюро правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел. (0532) 50-27-29, де кваліфіковані юристи нададуть вам необхідні роз’яснення та допомогу.

Поділися:

Добавить комментарий