Далеко не всі сорти огірків придатні для засолювання

Далеко не всі сорти огірків придатні для засолювання

Щоб взимку отримати щільний, хрусткий солоний огірочок, необхідно правильно вибрати сировину для консервації.
Умовно сорти огірків ділять на три види: салатні, засолювальні й універсальні. Салатні – найдавніші, їх вирощують у теплицях або під плівкою. Вони мають видовжену форму (до 20 см), тонку шкірку і нейтральний смак. Їх м’якоть соковита, але не щільна. Такі огірки ідеальні для приготування свіжих салатів, але зовсім не придатні для засолювання. Наважившись на консервацію салатних огірків, ви, швидше за все, отримаєте м’який і позбавлений смаку продукт.
Універсальні сорти огірків вирощують як у теплицях, так і на відкритому грунті. Такі огірки мають правильну довгасту форму, шкірку і м’якоть середньої щільності. Довжина плоду – 8–11 см. Універсальні сорти огірків можна використовувати як для столових потреб, так і для засолювання. Їх шкірка досить тонка, щоб пропустити сольовий розчин, але особливого хрусткого смаку ви не отримаєте. Ідеальним варіантом для зимової консервації є спеціальні засолювальні огірки. Вони мають тонку шкірку і пружну м’якоть, яка під впливом солі набуває такий бажаний хрускіт і яскраво виражений смак.
За зовнішніми ознаками відрізнити засолювальний огірок від салатного або універсального досить просто. Плоди, придатні для засолювання, мають невелику довжину (до 8 см), а їх поверхня – виражено пухирчата із чорними шипами. Колір шипів на огірку теж має значення. Існують білошипові сорти, які зовсім не придатні для засолювання. У них груба і товста шкірка, малопроникна для розчину солі. А ось у плодів із темними шипами шкірка, навпаки, тонка і пориста, що робить їх ідеальними для заготовок на зиму.
До класичних засолювальних сортів із хорошою врожайністю належать: Ніжинський, Дебют, муромський, Береговий, Паркер. Такі сорти дають прекрасні огірки середнього розміру (6–8 см), з тонкою шкіркою і пружною м’якоттю. Також, у порівнянні з гібридними сортами, вони дозволяють збирати хороший насіннєвий матеріал. Єдиним їх недоліком можна назвати схильність до раннього жовтіння плодів. Тому урожай з таких сортів потрібно збирати регулярно і вчасно, тим самим не тільки отримуючи відмінний продукт для засолювання, але й стимулюючи утворення нових зав’язей на кущі.
Останнім часом виведено безліч гібридів, які також придатні для засолювання. Серед них – Засолочний F1, Зелена хвиля F1, Мамин улюбленець F1, Паризький корнішон F1, Конкурент F1, Кураж F1, Аванс F1, Ліліпут F1, Гірлянда F1. Усі ці види огірків є гібридами, а їх плоди мають відмінні засолювальні та смакові властивості. Самі рослини стійкі до більшості захворювань, легко переносять тимчасову посуху і невибагливі в догляді.

Поділися:

Добавить комментарий