Данило Стеценко з Кобеляк – чемпіон світу

Данило Стеценко з Кобеляк – чемпіон світу

Українські збірні з військово-спортивних багатоборств здобули беззаперечну перемогу на чемпіонаті світу, який нещодавно відбувся у польському Вроцлаві. Всі вікові групи – доросла, юнацька та юніорська команди – посіли перші місця у загальнокомандному заліку. Отримані перемоги вкотре засвідчили високий рівень підготовки українських атлетів у цій дисципліні й зміцнили позиції України на міжнародній спортивній арені.
Наш земляк, Данило Стеценко з Кобеляк, приніс Україні «золото» та «срібло», він став чемпіоном світу з військово-спортивних багатоборств!
Шлях у карате Данило розпочав у 5-річному віці. Враховуючи його гіперактивність і бажання займатися бойовим мистецтвом, тренер Центру бойових мистецтв «Дзансін» Дмитро Тараненко зробив виняток із правил і не помилився. Прізвище його вихованця швидко з’явилося серед переможців і призерів чемпіонатів області й України, а в 11-річному віці хлопець став чемпіоном світу.
Щоб піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу, Даня наполегливо тренувався, прислухався до настанов тренера, формував у собі такі риси, як сила волі, наполегливість, цілеспрямованість. А після кожних змагань аналізував помилки, вивчав досвід суперників і з новими силами брався за тренування, аби підвищувати свій рівень фізичної підготовки. Важливо, що родина в усьому підтримувала, створювала умови для розвитку й удосконалення.
Через пандемію коронавірусу, а потім і війну всі змагання стали на паузу. Даня ж час не втрачав, навпаки – додавав сили. У 2023 році отримав запрошення на змагання з військово-спортивних багатоборств, які проводилися в Полтаві. Незважаючи, що це дещо відрізнялося від карате, бажання змагатися перемогло, і він адаптувався до правил. Складніше було зі стрільбою з пневматичної рушниці – обов’язкової складової бойового двоборства.
Данила відкрив для себе Олег Бариш, тренер військово-спортивного центру «Воїн». У минулому титулований спортсмен, досвідчений наставник молоді дав мудрі поради, які закріпили техніку, підвищили рівень підготовки. Як результат – Данило Стеценко минулого року успішно виступив на чемпіонаті України з військово-спортивних багатоборств, переміг суперників з високими спортивними розрядами з інших регіонів. Після змагань вони зізналися, що, зважаючи на те, що в заявці не було вказано спортивних титулів, не сподівалися, що зустрінуться на татамі з таким сильним спортсменом.
Перемога на чемпіонаті відкривала шлях на чемпіонат світу, але спортсмен на нього не потрапив через те, що не «вписувався» у вікову категорію. Звісно, засмутився, але нічого не вдієш: такі правила… На невдачу Даня відповів тим, що став більш наполегливо тренуватись. Для цього довелося їздити в Білики до Володимира Нестеренка, який тренує в бійцівському залі «Фенікс». Мабуть, вони невипадково зустрілися саме тоді, коли Данилу треба було відшліфовувати елементи бойового мистецтва та навчатися стрільбі з пневматичної гвинтівки. Володимир у свій час пройшов цей шлях, тож став наставником і суперником (чого раніше спортсмену не вистачало) на тренуваннях.
Мама Ірина Стеценко розповіла:
– Буває, виходить із залу то з синцем, то з розбитим носом… Я, як кожна мама, відразу запитую: «Тобі боляче?» А він завжди з посмішкою відповідає: «Ні». Кожне заняття давало знання, навики, досвід… І це було для нього головним.
А підсумком стала чергова перемога на чемпіонаті України, який у квітні проходив у Києві. Більше того, Данило виконав норматив кандидата в майстри спорту і був включений до складу національної збірної України.
Не інакше, як зірки так зійшлися, що у житті спортсмена з’явилися тренери Дмитро Тараненко, який побачив у ньому потенціал і спрямував у потрібне русло, Олег Бариш, який підготував до чемпіонату України й зараз ніколи не відмовляє у тренуваннях, Володимир Нестеренко, який, як кажуть, з’явився у потрібний час і ще більше запалив бажання змагатися і перемагати.
– Дуже приємно було, коли Володимир після тренувань приїхав у Полтаву на вокзал, аби провести Даню на чемпіонат світу, дати настанови та побажати удачі, – поділилася враженнями мама, яка є підтримкою і вболівальницею на всіх змаганнях, а тато, брат, бабусі, дідусі тримають кулаки вдома. І недаремно: їхні хвилювання змінилися радістю.
За нагороди на чемпіонаті світу змагалися більше 400 спортсменів з 18 країн. Україну представляли майже 100 спортсменів – від найменших шестирічок до дорослих чоловіків, які зараз захищають країну, але знайшли можливість заявити про нашу міць, силу духу, незламність на спортивній арені.
Данило Стеценко подавав заявку в одному виді, а виступати довелося в іншому. Але з непередбачуваною ситуацією справився на відмінно: у віковій категорії 16–17 років та ваговій категорії 85+ кг (надвага) став чемпіоном світу, посів перше місце та став срібним призером (2 місце) за версією Б2.
Незважаючи на високі результати, Данило планує не зупинятися на досягнутому, а працювати над слабкими місцями. Наполегливості, цілеспрямованості йому не позичати, тож до нових перемог під мирним небом!

Наталія ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Залишити відповідь